Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi a jo modszert asztmara?

Marcipan0q1y kérdése:

Mi a jo modszert asztmara?

Figyelt kérdés
Gondolok a tünetmentességre, kevesebb fulladásra
2018. nov. 22. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:
orvos, és megfelelő gyógyszer.
2018. nov. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na igen. Amit tehetsz:

1. allergén elkerülése, ha lehet (pl. tollpárna, ha toll-allergiád van, nyáron nem a legmagasabb pollenszint mellett menni kirándulni stb.)

2. kiváltó okok elkerülése, ha lehet, kivéve a testmozgást, ami kifejezetten ajánlott akkor is, ha kiváltja a tüneteket (persze gyógyszerrel)

3. az orvos javaslatára állandó gyulladáscsökkentő gyógyszer (életkortól is függ, és nagyon enyhe esetben nem kell)

4. ha mégis fulladsz, akkor rohamoldó gyógyszer, és ha ez rendszeres, akkor módosítani kell az állandó gyulladáscsökkentőt


Orvoshoz menni mindenképp érdemes. Én például abszolút nem éreztem, hogy fulladnék napközben, csak azt, hogy nincs kedvem sokat mozogni, és gyorsan kifáradok. Esténként fulladtam, ezért mentem orvoshoz, de megállapították, hogy napközben sem kaptam rendesen levegőt. Mióta szedem a gyógyszert, megjött a kedvem a sporthoz is.

2018. dec. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Raini Dash válasza:
Menj el az allergológiára is ott csinálnak tesztet ha allergiás vagy akkor az asztma is ilyen típusu felírnak egy antihisztamin tablettát amivel már jobb lesz, meg lehet hogy orrsprayt is ha szénanáthád is van. Buteyko féle légzéstechnika gyakorlása is segít.
2018. dec. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!