Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tegnap diagnosztizáltak...

Tegnap diagnosztizáltak laktóz érzékenységet, mennyire kell ezt általánosságban szigorúan venni?

Figyelt kérdés

Dietetikus adott egy papírt, hogy kis mennyiségben mindenki szervezete még a miénk is lebontja a laktózt. Majd kapok gyógyszert is jövőhét után, még lesz egy vizsgálat., azt megvárjuk. Lényeg szerintetek mi fér bele?

Mondta nekem hogy kis mennyiségben a trapista sajtot is ehetem, ettől pl nem lenne bajom.


Oké, alap hogy tejből, tejfölből csak laktózmentes, meg joghurtból ha kívánom.

De mi van a light margarinnel. Meg mondjuk napi 4-5 sima vizes zsemle, esetleg pár szelet fehér kenyér? Ezek még általában gond nélkül beleférnek gyógyszer nélkül is hosszú távon is nem?

Persze majd kiderül mit tolerál a szervezetem csak általánosságban kérdezem.


2018. dec. 12. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt ki kell tapasztalni. En pl siman eszek pekárut, felvágottat, sajtot. De tejből 2 kortytól is megy a hasam.
2018. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A margarin emlékeim szerint növényi eredetű, tehát akkor nincs benne laktóz.


Egyébként meg mindenki szervezete más, nyilván neked kell kitapasztalnod, a tiéd mit tolerál. A neten találhatsz táblázatokat, hogy miben mennyi laktóz van általában, és ezek segítségével, meg a szervezetedet figyelve, be tudod majd lőni, hogy mi mehet, és mi nem.

2018. dec. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Laktáz tablettát recept nélkül is tudsz venni a gyógyszertárban. 1 tabletta kb. 2 dl tejhez elég (vagy annak megfelelő mennyiségű tejtermékhez). Szóval miután kitapasztaltad, hogy milyen mennyiség okoz problémát, az afelettinél vegyél be tablettát, és ehetsz bármit.
2018. dec. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a tabletta nem szokot túl sokat segíteni.
2018. dec. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!