Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Pöttyök jelentek meg az...

Balu448 kérdése:

Pöttyök jelentek meg az alapozó hatására. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Volt egy csúnya folt az arcomon amit bevertem és emiatt barátnők segítségével be is lett kenve alapozoval. Ezt mind 4 napig és most kis pöttyök jelentek meg az arcomon ami látszik is és érezhető is. Mit lehet ez ellen tenni?

2018. dec. 14. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne használd azt az alapozót többet. El fognak múlni a pöttyök, valószínűleg allergiás vagy valamelyik összetevőre.

Hidratáljad a bőrödet és ne vakard.

2018. dec. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehetséges, hogy valóban az alapozó az oka, de lenne egy kérdésem:

Az a 4 nap egyfolytában volt? Úgy értem: alapozóban is aludtál 4 napon keresztül? Mert ha ez a helyzet, akkor allergia nélkül is kijöhettek ezek a pöttyök. Az alapozóban SOSEM szabad aludni!


Ha véraláfutás van az arcodon, akkor tegyél rá almaecetes vattakorongot, rögzítsd (ragtapasszal) a livid foltra (otthon), és kb. 2-3 óra múlva halványodni fog.

Használhatsz még rá Phenylbutazon kenőcsöt, vagy Feketenadálytő krémet.


A hidratáló használata valóban fontos az arcra. Sőt, előtte a bőr lemosása is szerencsés. A legjobb a minden bőrtípusra alkalmas (szemkörnyékre is) micellás víz. A bőröd hálás lesz érte, főleg, ha hidratálod is. :)

2018. dec. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az alapozót reggel tették fel úgy 7-8 körül és délután 2-3 ig maradt fenn, utánna a kékség foltot Allé gél el kenegettem
2018. dec. 15. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!