Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez allergia, vagy esetleg...

Ez allergia, vagy esetleg érzékenység lenne? Ki lehet vizsgálni valami módon, hogy mit tolerál a szervezetem és mit nem?

Figyelt kérdés
Nagyjából 10 évvel ezelőtt erős tarkótájéki fájdalmakra, görcsökre, égető érzésre, nyomás érzésre lettem figyelmes, ami azóta jelen van, és gyakran átterjedt a fájdalom a fejemre, azonban csak bizonyos esetekben enyhül, vagy múlik. Eleinte csak a sok számítógépezésnek tudtam be, azonban ez azóta rengeteget változott, már szinte be sem kapcsolom, rengeteget sportolok, de ez mind hiába, semmi sem változik. Egy évvel ezelőtt elmentem az háziorvosomhoz, és elmondtam neki a problémámat. Hamar kiderült, hogy magas a pulzusom. Nyugalmi állapotban 100 volt, ha jól emlékszem. Erre kaptam gyógyszert, amit szorgalmasan szedek, és normalizálódott a pulzusom. Annyi különbséget tapasztaltam, hogy rengeteget nőtt az állóképességem tőle, a korábbinál sokkal nagyobb megterhelések sem képesek kifárasztani, azonban a tüneteim nem enyhültek. Nem rég beutalt neurológiára, de ott azt mondta az orvos, hogy ő szerinte nem neurológ eredetű a problémám, azonban egy nyaki ultrahangot(Vagy röngtgen? Már nem emlékszem pontosan.), illetve koponya CT-t elvégeztet. Mindezek előtt egy laborvizsgálatra kellett volna mennem, azonban az ünnepek miatt csak egyetlen napom lett volna rá, az is éjszakás műszak után, viszont mikor itt lett volna az idő hirtelen nagyon rosszul lettem, így el kellett mulasztanom, de talán nem is szükségesek ezek a vizsgálatok. Az utóbbi egy-két hónapban szintén felkaptam két dologra a fejemet. Már régóta küzdök gyulladt pattanásokkal, amik leggyakrabban az arcomon és vállaimon keletkeznek, viszont egészen idáig nem tudtam összefüggésbe hozni az eddigi tüneteimmel, illetve a székletem nem egészen olyan, mint lennie kellene. Egy ideje gyárban dolgozom heti 4x12 órát, és munkanapokon lehetetlen rendes főtt ételt magammal vinni, így mostanság csak vittem egy-két péksütit, lekváros buktát, vagy valami más cukros vackot, mást nem is ettem mellette. Azt tapasztaltam, hogy ilyen étkezés mellett, ami mellesleg baromi egészségtelen, szinte majdnem minden tünetem megszűnt, vagy enyhült. A takróm, fejem nem fájt, újabb pattanásaim nem jöttek ki, a székletem állaga normális lett, a pulzusom a béka segge alá esett, az alvás pihentetőbb lett, a gondolkodás 10x könnyebbé vált, illetve a páromat is sokkal inkább kívántam. Ez most allergia, vagy valami érzékenység lenne? Következő pihenőnapon vissza megyek a háziorvosomhoz és konzultálok vele ez ügyben.

2019. jan. 4. 15:56
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!