Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit tehetek? Hogyan tovább?

Mit tehetek? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Nyáron egyszercsak erős orrfolyásom lett és rengeteget tüsszögtem felkelés után 2-3 órán keresztül. Nem tudtam foglalkoni vele, mert nagyon sok munkám volt akkor. Azóta a tüsszögés elmúlt és az orrfolyás is kevésbé intenzív, viszont mindig arra kelek hogy köhögök.

Napi 2-3 órákat tudok aludni, napközben valamiért néha többet is tudok, de este 2 óra alvás után akár órákat is szenvedek.

Annyira sokat köhögök, hogy már a hátam teljesen belefájdult és olyan érzésem van amikor köhögök, mintha valami összenyomna, nem is beszélve az elviselhetetlen fájdalomról.

Elmentem allergológiára, kiderült hogy a histaminra vagyok allergiás, balszerencsémre, a hisztamin nem egy olyan egyszerű allergia, mintha pl a macskaszőrre lennék allergiás. Az allergológus szerint állhat más betegség is a háttérben, ezért elküldött tüdőgyógyászatra.

A probléma az, hogy feb. 6.-ára kaptam időpontot, az nagyon messze van, és minden nap van valami új kínom.

Már félek elaludni. Ma pl a mély lélegzet vétel nagyon nehezen ment és nagyon fájdalmasan is.

Próbálam sós vízzel gőzölni, vettem jó minőségű termálvizes orrsprayt is, kakukfű teát iszok, de nem igazán segítenek.

Már nagyon le vagyok robbanva és félek hogy komoly a baj és magánrendeléses tüdőgyógyászhoz is jobb esetben 2 hétmúlva mehetek és az is borzasztó messze van.

Ha már tényleg nem bírom menjek be a kórházba?

A válaszokat előre is köszönöm! 21/F



2019. jan. 10. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Először is ne hidd el ezt a hisztamin-intolerancia dolgot. Úgy látszik, mostanában mindenkinek ezt mondják akinek nem tudják, hogy mi a baja, pedig az egyáltalán nem vicc. (nekem is mondták, pedig dehogy)


Olvasd el ezt a blogot:

[link]


Hosszú, de olvasd el az egészet. Van benne szó a rizs-krumpli diétáról, ha jól emlékszem. Csináld meg úgy 4-5 napig (nagyon kemény, én kipróbáltam) Ha annak hatására nem mérséklődnek a tüneteid jelentősen, akkor biztos lehetsz benne, hogy nincs hisztamin-intoleranciád.


Ja, és vizsgáltasd ki magad. A tüdőgyógyászhoz nem fél évvel a tüneteid jelentkezése után kellett volna beutalót kérned, de most már várd ki a februárt, mást úgy se nagyon tehetsz.


Jobbulást!

2019. jan. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mi a fene ***** válasza:
A hiszatmin intoleranciának nincsenek ilyen durva tünetei.Nekem tompa fejfájás, bőrviszketés -először nagyon súlyos, a nyakamon szinte hólyagos vot, akkor mentem orvoshoz, de végül nem ott derült ki-ált.rossz közérzet.Menjél a tüdőgyógyászhoz, ha súlyosbodik akkor a sürgősségire.Ilyen fájdalmas tünetekkel biztosan nem küldenek el.Várom a fejleményeket.
2019. jan. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az a vicc, hogy az allergia tesztben a histamin mindenkinek pozitív lesz. Ez jelenti azt hogy a teszt sikeresen el lett végezve. Az allergológus elfelejtette ezt elmondani és a tüdőgyógyász árulta el. (pedig ő az 5. doki volt akinek ezt elmondtam:DDDD)

Végül kiderült hogy asztmás voltam egy elég durva fertőzéssel, felírt 2 pipát és medrolt, egy hét alatt meggyógyultam.

2019. febr. 2. 20:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Még nincs február 6. Elmesélhetnéd, hogy hogy is van ez?
2019. febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mármint melyik részét meséljem el?
2019. febr. 4. 00:59
 6/10 A kérdező kommentje:
ja, igen, azt elfelejtettem leírni hogy magán rendelésere mentem, szerencsére sokan foglalkoznak ezzel ezért volt aki elég hamar tudott fogadni
2019. febr. 4. 01:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Arról a fertőzésről is írnál bővebben?
2019. febr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és milyen gyógyszer segített?
2019. febr. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

a köpetem sárgás lett, a tüdőgyógyász ebből egyből tudta hogy ez fertőzést jelent, medroll-t írt fel 16mg-osat

kb 12 napig kellett szednem egyre kisebb adagokban

2019. febr. 8. 15:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért érdekelt, mert úgy harminc éve ilyen tünetekkel, nekem gombás fertőzést diagnosztizáltak, és gombaölő gyógyszert szedettek velem. Két hét után az én bajom is elmúlt, és azóta vissza se jött.
2019. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!