Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hirtelen fellépő hólyag az...

Hirtelen fellépő hólyag az ajkakon, majd rövidesen elmúlik. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Egy ideje van egy olyan tünetem, hogy teljesen váratlanul, nem tudom, mitől, ilyen vízhólyag szerűség lesz az ajkamon. Nem tart sokáig, max. egy óra, addig viszont nagyon kellemetlen és ronda is. Volt már másnak is ilyenje?

2019. jan. 11. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen gyümölcsöt ehettél. A körte, banán, barack, alma szokott ilyet okozni, ha nincs megmosva. A rajta lévő anyagoktól, amikkel kezelik. Legalábbis nekünk hasonló esetben jelentkezik ilyen tünet.
2019. jan. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt herpesznek nevezik. Nálam a mosogatószer, ami a pohár szélén marad, szokta kiváltani. De minden herpeszes másra esküszik. Törölj tisztára mindent amit a szádhoz viszel, a szádba veszel. Nem kell túlzottan sterilizálni, egy tiszta papírzsepis törlés bőven elegendő.

Évtizedeken keresztül megfigyeltem, hogy a szervezet alulról való meghűlése, a felfázás, vagy hideg szél és huzat felerősíti az érzékenységet.

A láz is így szokta kiütni az emberek szája szélét.

2019. jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, valami allergiás reakció, mert azóta volt máskor is, néha az arcomon. Sajnos sehogy se jövünk rá, mitől.


Kettes: köszi, de a herpesz teljesen más, az nem 30-60 percig tart maximum...

2019. jan. 27. 03:39
 4/9 anonim ***** válasza:
A herpesz vírus az életünk alkotóeleme. Csak akkor okoz tüneteket, ha a szervezetben valami nincs rendjén. A szervezet ily módon válaszol különböző behatásokra. Mindenkiben benne van, csak azok az emberek, akiknek nincsenek tünetei, a szervezetük képes kordában tartani. Ha hólyag, akkor a helyén seb is keletkezik. Ne mond már, hogy egy óra alatt elmúlik!
2019. jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Olyan, mint a csalánkiütés, az pedig de, sokszor percek alatt elmúlik. Viszket egy darabig, aztán magától elmúlik. Herpeszes meg életemben nem voltam, és köszi, de mosogatunk...


Azóta voltam vele orvosnál, és gasztroenterológushoz küldött.

2019. jan. 28. 14:22
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak jobban tudom már a tüneteim, évek óta küzdök csalánkiütéssel, meg tudom különböztetni egy ótvar herpesztől, ami napokig díszeleg mások fején...
2019. jan. 28. 14:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Talán, ha feltennél egy képet a hólyagocskáról, elváltozásról, közelebbit is tudnék mondani. De így csak tippelni tudtam. Esetleg belső láz is lappanghat benned. De ezt is írtam már korábban.
2019. jan. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elmúlt kb. 60 perc alatt, azóta pedig voltam szakembernél, aki gasztroenterológust javasolt.
2019. jan. 28. 20:13
 9/9 A kérdező kommentje:
Ödéma, kiderült azóta.
2019. márc. 25. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!