Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Étel intolerancia vagy étel...

Étel intolerancia vagy étel allergia?

Figyelt kérdés

Szinte minden étkezés után nem sokkal már mennem is kell WC- re mert elkap a hasmas. Nem is nagyon emlékszem mikor volt utoljára normális állagú szekletem.

Probaltam mellőzni a tejtermékeket nem jött be aztan probaltam gluten mentesen étkezni az sem segített.

Van meg egy olyan tünetem is hogy nem érzem magam éhesnek előfordul az is hogy egész nap nem eszek és ha eszek is akkor sincs semmi étvágyam sem pedig kedvem az evéshez, bár ez lehet pszichés probléma is mert ugye tudom hogy étkezés után jön a kínlódás.

Elég kellemetlen naponta 4-5-6x vagy épp többször átélni ezt az élményt.

Vendégségbe nem is nagyon szoktam enni mert ugye utána kezdődik a problémám.

Ha itthon vagyok párom tömi belém az ételt “enni muszály” címszóval de utána nem tudunk sehova menni mert ....

Szoval étkezés után hasfájás és hasmenés ez az en problémám.

Orvoshoz fogok fordulni de érdekelne hogy volt e valakinek hasonló panasza és sikerült e kilábalnia ebből.

Előre is köszönöm a válaszokat



2019. jan. 16. 22:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha nem allergia, intolerancia vagy valamilyen felszívódási zavar, esetleg gyógyszer mellékhatása, akkor ezek alapján én irritábilis bélszindrómára (IBS) gyanakszom. Ez egy általában pszichés eredetű emésztési zavar, ami főleg a vastagbél működésére van hatással. Alhasi görcsök, fájdalmak, éves utáni, szinte azonnali hasmenés..stb. Probiotikumokkal, nyugtatókkal lehet javítani a dolgokat. Jobbulást.
2019. jan. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!