Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ezzel a problémával csak én...

Ezzel a problémával csak én vagyok így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet a következő

gyerekkorom óta szenvedek orr dugulással hol az egyik hol a masik vagy mindkettő de az ritka!

11-12 éves korom óta .

Az időalatt 4 orrsövény műtét és pár éve orr kagyló műtét is volt!


A helyzet igaz jobb de most is el el dugul ah orrom és olyan mint ha ki lenne száradva!


Budapesti vagyok egyébként itt is élek.

Nasivin orrcseppet használok és akkor 5-6 órára tök jó aztán kezdődik előről minden.


Nem szeretnék már kés aláfeküdvi mert lehet hogy idáig is potyára volt.

Orr mandulám meg van de azzal nem volt gond a doki szerint 5 éve ezelött sem .


Csak én szenvedek ezzel vagy mások is ??

És mit lehet tenni esetleg tapasztalatok?


Köszönöm előre is a segítséget tanácsokat! :)


2019. ápr. 7. 14:20
 1/2 anonim válasza:

Nekem más a problémám állandó garatgyulladás, majd középfülgyulladás, de ezt most hagyjuk lehet hogy allergia lehet hogy nem.


Nasivin és társaival vigyázni kell mert összehúzzák az orrnyálka ereit és úgy megy le a duzzanat, ez szárít is, így minél többször kell alkalmaznod hogy hasson, nagyon additív a szer. Ugyanakkor ügyelni kell, hogy 1 hétnél (lehet hogy 10 nap a tájékoztatóra van írva) tovább nem szabad használni, mert akár az orrnyálkahártya sorvadásához is vezethet.


2 opció van

- szteroid alapú lokális gyulladáscsökkentő, hatása 1 héten belül (ezt örökké használhatod, bár én nem szeretem a szteroidot mert azért van mellékhatása)

- sós oldatú orrspray pl Sterimar (drága, de ezt pl munkahelyemen alkalmazom), érdemes megvenni a NeilMed Sinus Rinse orröblítőt, egyik orrodon benyomod másikon kijön, de hatásos.


Remélem segítettem, én voltam mandulaműtéten, alsó orrkagyló kikisebbítsen, jobbnak jobb, de még mindig fennáll a problémám.

2019. ápr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Ment a zöld természetesen ha még valakinek van tapaszalata azt meghallgatom mert ez vicc :(
2019. ápr. 8. 02:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!