Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ételallergia milyen formákban...

Ételallergia milyen formákban jelenhet meg a bőrön?

Figyelt kérdés

2019. máj. 1. 22:06
 1/4 anonim válasza:

Az ételintolerancia tünetei rendkívül változatosak. A betegség elsősorban emésztőszervi panaszokat vált ki – hasmenés, haspuffadás, erős bélgázképződés – de kialakulhat fejfájás, migrén, pattanás, akné vagy egyéb bőrproblémák, így például ekcéma is.

Orvoshoz elmész megvizsgál, hogy tényleg az a bajod vagy sem. Szerintem menj el!

2019. máj. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pattanások, ekcéma. Én nekem a ganoderma gomba segített.
2019. máj. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Viszkető bőrkiütések is lehetnek a korábbi válaszokon kívül.
2019. máj. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

ÉtelALLERGIA elsősorban csalánkiütés formájában, nagy vörös, szabálytalan, kiemelkedő, akár viszkető vagy szúró foltok, úgy nézel ki, mint egy térkép. Az ételallergia gyorsan lép fel, az étel elfogyasztását követő órában és órákig, de akár napokig is mutathat tüneteket.

Ettől eltér az ételINTOLERANCIA, aminek a tünetei akár napokkal később is kialakulhatnak az étel elfogyasztását követően, akár állandósulhatnak is és krónikus, hosszú távú panaszokat okozhatnak. A bőrön ez ezerféleképp mutatkozhat, a bőr az emésztőrendszer "szócsöve". Lehet gennyesedés, belső vagy felszíni pattanások, arcon bőrsüppedés, vörösödés, zsírcsomók, hámlás, viszkető foltok, bármi, ami gyulladással kapcsolatos.

2019. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!