Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Az allergia betegségnek számít?

Az allergia betegségnek számít?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki kiírja mindenhová, hogy ő "halálos beteg", mikor meg megkérdezi tőle valaki, hogy mi a baja, azt válaszolja, hogy "allergiás vagyok a darázs/méhcsípésre". Szerintem az allergia nem számítható halálos betegségnek, csak több figyelmet akar. Ti mit gondoltol erről?

2019. máj. 5. 12:36
 1/6 Ingrid0004 válasza:
52%

Én lisztérzékeny vagyok. Allergiának van feltüntetve az összes orvosi papíromon. Maga az érzékenység nem betegség. Az bizony igaz hogy ha a darázs megcsípné akkor igen kórházba kerülne. Én is ha rendszeresen fogyasztanák glutént tartalmazó ételeket, nálam is kialakulhatna komolyabb betegség. Pl: rák.

De maga az allergia, érzélenység nem betegség:)

2019. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A WHO szerint betegség, hiszen allergia esetén az immunrendszer túlkompenzál, tehát nem működik rendesen.

Egyébként pedig nem lehet minden allergiát egy kalap alá venni. Allergián belül is vannak fokozatok, mert van akinek pl enyhe bőrpír jelentkezik ha találkozik az allergénnel, más pedig anafilaxiás sokkot kap és gyógyszeres segítség nélkül konkrétan meghal.

Szóval igen, illik az ilyesmit komolyan venni.

2019. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Általában igen. Viszont van egy növény, amire az emberek 80%-a allergiás.
2019. máj. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az allergia akkor lehet halálos, ha találkozik az allergénnel. Az illetőt bármikor megszúrhatja egy méh, amitől nemcsak az adott testrész dagad fel, hanem a légutak is beszűkülnek, emiatt megfulladhat.
2019. máj. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért nem minden allergiás hal bele abba ha találkozik azzal, amire allergiás. Csak akkor lehet bele halni ha súlyos allergiárol van, ha pl csak tüsszögsz egy növénytől meg viszket a szemed az nem halálos

A darázs/méh allergia esetében viszont gyakoribb a súlyos az igaz, de van aki csak jobban feldagad tőle mint az átlag

2019. máj. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

És am úgy kéne ki írnia, hogy allergiás és mellé azt, hogy mire, nem pedig úgy hogy halálos beteg, mert ha egyszer megcsipí senki sem fogja tudni abból hogy halálos beteg, hogy tulajdonképpen miről is van szó.

Plusz halálos betegségről akkor beszélünk ha nagy eséllyel meg akármit csinálnak vele, nem pedig meghal ha. Ez rohadtul félrevezető

2019. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!