Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Akinek a tej ekcémát okoz,...

Akinek a tej ekcémát okoz, milyen növényi italokat tud helyette inni?

Figyelt kérdés
2019. máj. 16. 09:56
 1/5 anonim válasza:
0%
Mivel az állati, azaz nem tej, így igen.
2019. máj. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Bármilyen növényi italt. De gondolom egyértelmű, hogy az összes tejterméket célszerű cserélni, nem csak a tejet.

Én az alpro termékeit szeretem, elég sok helyen kapható. Az édességek pudingok, joghurtok is finomak.

Sajtból pl a violife elég jò, aldiban kapható..

Tejből szerintem a kesu és a mandula a legfinomabb, de ízlés kérdése.

2019. máj. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is ittam már minden féle márkát a Joya elmegy egynek de én is az alprot szeretem annak is a manduláját.
2019. máj. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kókusztejet kipróbálhatod. Sajnos az igazi kókusztej drága, az olcsó kókusztej meg hitvány poshadt felvizezett hamisítvány.


Szójaevők mondanák még a szójatejet, de aki tejallergiás, az a szójára is az lehet. (Szója általában GMO-s, ami olyan genetikai módosítás, hogy vagy fokozottan ellenáll a növényi permetmérgeknek -> értsd: ripityomra permetezték, emiatt fokozza az allergénekre való érzékenységet. Vagy maga a növény termel rovarirtó toxint, ami szintén fokozza az érzékenységét.) Érdemes csinálni kóstolás előtt, illetve fél évente allergia teszteket, mielőtt valami mellett döntötök. Mert ha vegyszerezett zöldségeket eszik, dohányfüst éri, akkor sajnos romlani fog a helyzet. :(

2019. máj. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a Bridge és a Scotti rizstejét szeretem. Kávéba, kukoricapehellyel stb. jók, csak úgy natúr azért kevésbé, mint ahogy a többi rizstej sem.
2019. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!