Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szerintetek ez allergia?...

Szerintetek ez allergia? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ez a negyedik éve, hogy április-május környékén elmegy a hangom, de hetekre. Ehhez társul, hogy a nyirokcsomóim ilyenkor duzzadtak, a torkom nagyon piros és szintén duzzadt, de nem feltétlen fáj. A füleim és a szemeim viszketnek, néha irritáltak és fájnak. Illetve a bőröm is sűrűn viszket.

Tavaly voltam egy fül-orr gégésznél. Ő nekem azt mondta, hogy ez egy gégegyulladás és szerinte nem allergia. De akkor miért jön elő minden éven tavasszal?

Előre is köszi mindenkinek!

21/N



2019. máj. 27. 07:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Így látatlanban vagy igen,vagy nem, de ez biztos!

Tennivalód:

házidoki -> beutaló -> allergia-vizsgálat.

Aztán belenyugvás a leletben leírottakba.

2019. máj. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell "belenyugodni a leletben leírottakba", mert az ember így pszichésen előidézhet magának kellemetlenségeket, ha készpénznek veszi! Én igazoltan vagyok allergiás egy csomó dologra, amire nem vagyok allergiás. :D Tavaly egy virágzó parlagfűmezőn dolgoztam, csak úgy porzott a lábam alatt, igazoltan allergiás vagyok rá: semmi bajom nem volt. Plusz van egy cucc, amire meg anafilaxiás sokkom van és nem egyszer kötöttem ki vele a sürgősségin, arra meg nem vagyok allergiás persze - az orvostudomány szerint.

Szerintem allergia, ha ennyire kiszámíthatóan ismétlődik. Meg azért gondolkodjunk már, hogy egy gégegyulladásnak hogyan lesz tünete a viszkető bőr és szem. A doki keveri a sorrendet. Virágpor allergia ugyanis valóban belobbanthatja a gégét, de az már az allergia szövődménye, nem fordítva! Nem a gégegyulladás szövődménye a többi allergiás tünet! Ez kezelés szempontjából lényeges, mert a gégegyulladás kezelése tüneti kezelésnek minősül ez esetben, az allergia kezelése meg az ok kezelését jelenti, ami nyilvánvalóan hatékonyabb.

2019. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem 18 éves koromig minden augusztusban tüszős mandulagyulladásom volt. Semmi köze nem volt az allergiához, egyszerűen így alakult. Szerintem véletlen egybeesés lehetett, vagy lehetett valami stresszes az augusztusba, ami legyengítette az immunrendszerem. Máig sem tudom. Az biztos, hogy az érettségi után megszűnt.
2019. júl. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!