Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Allergiák

A kérdés

Nagyon szeretnek engem a szúnyogok 1 óra alatt kb.15 csípést szedtem össze 3x nagyobbra dagadnak viszket es miután le megy a dagadás a pötty körül besárgul olyan érzés mintha megütöttem volna. Valami tipp mitől lehetnek ezek a problémák?

Szúnyogcsípés

jún. 11. 13:28  Privát üzenet  

A válaszok
Hisztamin intolerancia, a szervezet túl lassan bontja le az enzimet aminek magas a szintje. Kerülni kell a magas hisztamintartalmú ételeket.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jún. 11. 13:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem vagyok orvos de leheg szúnyog csípés allergiája a tüneteim?

# 2/4Időpont jún. 11. 17:29 Privát üzenet
A szúnyogcsípést szappanos vízzel kell bedörzsölni, lemosni, míg a viszketés alább nem hagy. De nézd meg a szappant mielőtt alkalmazod, hogy valódi szappan legyen, mert a mostani illatbombák nem alkalmasak lúgosításra!

A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jún. 13. 18:42 Privát üzenet

Első, tr ezt rpssz helyre írtad!

Sajnos engem is "szeretnek" a szúnyogok. Most kint voltam 5 percet, 20 csípés... Pedig nem vízparton lakom.

Állítólag a nullás vércsoportot jobban kedvelik...

Elviselhetetlen méreteket ölt. Nem elég aeleg, mikor kicsit hűvösebb, jön ez....

Most ilyen karkötőt akarok venni. Beváltak még a füstölők is... De tavaly mikpr egy éjszaka alatt 1p0 csípésem lett, begyújtottam a szobában, ugye zárt térben nem lehet... Egy leeső szikrától begyulladt a matrac, 3/4-e elégett, mire észrevettem, közben rajta aludtam. Csak igye nem lánggal égett, hanem a középső réteg, szépen lassan....

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jún. 13. 22:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Fájdalmas, folyamatos égő érzés van mindkettő alkarom külső bőrfelületén. Túlérzékeny, és ha megkarcolom, fehér csík jelenik meg utána. Dermatitisre gondoltam, de nem viszket. Mi lehet?
Milyen pók csípése okoz duzzanatot?
Ez milyen betegség lehet?
Nagyon intenzív gombóc érzés a torokban mi lehet? Mi jó ellene?
Megcsípett valami (darázsszerű) akkor egy pici vérzés, dagadás, mára sok kis apró kiütés összedagadva, égő, szorító érzés, és viszket. Mit csináljak? Kenőcsök nem hatnak.
Szerintetek mi lehet az, hogy minden egyes ovuláció után a jobb petefészkem szemmel láthatóan feldagad (érzem is, nem fáj, de rossz érzés), és mikor megjön a menstruációm lemegy...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Allergiák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!