Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől vannak ilyen hólyagok a...

Jocca666 kérdése:

Mitől vannak ilyen hólyagok a testemen?

Figyelt kérdés

Amikor nagyon melege van, függetlenül attól hogy napon vagyok-e vagy sem, kis, kb. 1mmes, folyadékkal megtelt hólyagok lesznek a vékonyabb bőrfelületeimen (alkar, felkar, felsőtest)

Mitől lehet?


Kép róla:

[link]



2019. jún. 25. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Én már 30 éve végigjártam az összes dél-dunántúli bőrgyógyászt. Keszthelyen egy maszek ajánlotta, hogy havonta egyszer tegyek kevéske hipermanganátot a fürdővizembe, és jó sokáig, alaposan áztassam át a bőr felső rétegét. Amióta ezt teszem csak évente néhány pötty jelenik meg a bőrömön.
2019. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kószönöm szépen, azt nem tudod hogy mi ez?
2019. jún. 25. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nekem is szokott lenni.Kis vízzel telt apró pukkancsok. Nem tudom mi lehet ez. Arra gyanakszom, hogy méreganyagok távoznak a szervezetből az izzadás által.
2019. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi ez, mint a bőrgyógyászok sem. Csak következtetni tudok, hogy mi okozhatja. Mivel a víz a legfelső hámréteg alatt van, én úgy gondolom, hogy valami által a hámréteg nem lyukacsos, ezért az izzadtság nem tud kijönni rajt. Nekem a combom belső felén szoktak hólyagocskák keletkezni, arra gondoltam, hogy valamelyik textília lehet a felelős a csövecskék elzáródásáért. De mert a hipermanganát túlnyomórészt megszünteti még is valami bőrgomba lehet a ludas.

Aztán a hátamon, az oldalamon is volt már, hogy fürdések után, a törölközővel töröltem le majd egy tenyérnyi helyről ilyen hámréteget, amit fellazított az alatta gyülemlő izzadtság. ilyenkor a helyén olyan maradt a bőröm, mintha megégettem volna. De nem égési, forrázási seb, mert fél-egy nap múlva már el is tűnik. Ebben az időszakban viszont nagyon kellett mindig vigyáznom, hogy ne hogy valami hozzáérjen, mert rettenetesen égett, ha pl. kézzel megérintettem, vagy a ruha szálai hozzáértek.

Ilyenek, ilyen nagyobb kiterjedésű felhólyagzás elő szokott fordulni nagy melegben mikor kiizzadok, kiszámíthatatlan helyeken. Pl. egyszer az egész homlokomról is levált ez a felső hámréteg, mint mikor a nap pirosra süti a bőrt és felhólyagzik. Csak a különbség az, hogy ennek következő nap már nyoma sincs, a napégés meg napokig, hetekig is képes fájni. Úgy gondolom, hogy ezért nem tudnak róla az orvosok, mert rövid lefolyású kellemetlenséggel jár csak.

Sokáig nem is gondoltam arra, hogy az apró hólyagocskák és a tenyérnyi vizes hámlások között kapcsolat volna.

De azért jó tudni, hogy nem én vagyok az egyedüli!

2019. jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm :)
2019. jún. 28. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!