Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Azoknak akiknek valamilyen...

Azoknak akiknek valamilyen pollen allergiájuk van: jobb lett amióta orvos által felírt dolgot használtok?

Figyelt kérdés
Kb. 5-6 éve jött ki először a parlagfű allergiám. Végigpróbáltam minden vény nélküli gyógyszertári cuccot, teát, immunerősítést, tényleg MINDENT, de semmi. Idén viszont 1-2 hete már most elkezdődtek ugyanazok a tünetek és most volt elég, el fogok menni allergológushoz. Kérdésem, hogy akik elmentek ilyen vizsgálatra, azoknak felírt valami olyan gyógyszert amivel újra "élhető" életet lehetett élni, vagy csak életmódbeli változtatásokat mondanak ott is? Nagyon durván elegem van már most ebből, ha lenne valami csodapirula amitől elmúlna egy csapásra, százezreket is hajlandó lennék kifizetni érte.

2019. jún. 28. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Én amióta szedek gyógygomba keveréket, azóta tünetmentes vagyok.
2019. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én egyszer egy hónapig homeopátiás kúrán voltam az egy évig helyre rázott aztán újra minden bajom volt , vettem egy gyógynövényes italt azt szedtem és elmúlt de megint rá következő évre visszatért . Nem tudom hogy azért mert rohadt sok mindenre vagyok e allergiás vagy tényleg nem lehet ezzel mit kezdeni már de periódusokban ugyanúgy megjelenik.
2019. jún. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Milyen tüneteid vannak?Érdemes lenne jövőre az allergiaszezon elött három hónappal kis adagban elkezdeni és fokozatosan emelve az adagot pollentablettát szedni.Szezonban már nem lehet elkezdeni, mert még durvább tüneteket produkálhat. Szezonban aloe vera ital, probiotic, ginkgó plus.Érdemes minőségieket választani. Ezekkel elég jó tapasztalatok vannak.

Jobbulást!

2019. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 3 évesen lettem allergiás :-/


Évente másik hatóanyagot próbáltunk ki az orvossal, talán mindig jobb lett egy kicsit, de az augusztus még mindig durva. Most levocetirizin tartalmú gyógyszert szedek, eddig ez a legjobb. Igaz, korábban szedtem cetirizint, aminek elvileg ugyanúgy kéne hatnia, de akkor sokkal rosszabbul voltam. Egyik sem vényköteles. Talán az életkor miatt is van.


Amit érdemes megpróbálni, és csak orvos írhatja fel, az a szteroidos orrspray. Meg van pár újabb hatóanyag, ami szintén vényköteles. Ha most elmész, valószínűleg felírnak valamit (vagy akár már a háziorvos felírja), de amíg antihisztamint szedsz, nem tudnak allergiatesztet csinálni.

2019. júl. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!