Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha laktózérzékenység mellett...

Ha laktózérzékenység mellett rendszeresen fogyasztok tejsavófehérjét (napi 50 g), de előtte mindig veszek be laktáz tablettát, attól lehet bajom?

Figyelt kérdés

2019. júl. 11. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A laktóz =tejcukor. A fehérje meg fehérja. Ha eszel enzimet is úgy jó.
2019. júl. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bajod nem lesz, de a tejsavófehérjében nincs számottevő tejcukor, minek a laktáz? Persze ha a benne levő ici-pici maradványtól is tüneteid lesznek, akkor érthető és indokolt, amúgy nem.
2019. júl. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én bevettem egyszerre kb 4 adag 25 grammos adag tejsavófehérjét, 74% fehérjetartalmút, de úgy felfúvódtam tőle, böfögtem, fingottam, hasmenésem volt. Ha tejet iszok, akkor nem fordul elő ilyen. Ezért remélem nem lettem laktózérzékeny. Ezentúl max csak 2 adaggal fogyasztok naponta, és semmi ilyesmi problémám nem volt.
2020. jún. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3, szerintem tejből nem szoktál annyit meginni egyszerre, aminek a fehérjetartalma a 4x25 grammos tejsavófehérjének felelne meg. Csak annyi fehérjeport fogyassz, ami normális mértékű fehérjebevitelnek felel meg, mert a veséd bánhatja.
2020. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!