Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyaki csigolya vagy rossz...

Nyaki csigolya vagy rossz tartás okozhat szédülést?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben néha enyhén szédelgek. Néha 1-2 mp-re elég erősen is, de szinte azonnal el is múlik. Érzem, hogy rossz a tartásom, fájnak a bordáim, szegycsontom, nyakam, tarkóm.

Ma pl. 20 km-t letekertem 45 perc alatt és aztán pár perc pihenés után levezettem egy "nyugdíjas"-tempóval. Akkor szédültem meg annyira, hogy le kellett szállnom a bringáról leülni. de 5 mp alatt elmúlt, felálltam és folytattam a tekerést.

Elsőnek kardiológiai problémára gyanakodnék, de mivel gyerekkorom óta meg vagyok figyelve szívzörej miatt és legutóbb márciusban sem találtam semmi bajt, így kizárnám a szív eredetű bajt.

Azt vettem észre, hogy a biciklin ülve előjött az enyhe szédülés, míg felállva tekertem és kiegyenesedtem, nem éreztem. A tartásom is annyira rossz volt, hogy feltűnt, a bal vállamat teljesen felnyomtam a nyakamhoz, így ültem a biciklin.

Mit gondoltok? Hová kéne fordulnom?

A mellkasom nem fáj, nem kapkodtam a levegőt, simán letekertem ezt a 20 km-et 25 km/h tempóval, jól is esett, de ez a szédelgés zavaró volt, hogy néha-néha előjött pár percekre.

30F


2019. aug. 5. 20:32
 1/3 A kérdező kommentje:
márciusban sem találtak semmi bajt, (UH, Holter, EKG)
2019. aug. 5. 20:33
 2/3 anonim ***** válasza:
Okozhatja. Viszont az is kérdéses, tudják-e majd azt is diagnosztizálni és esetleg hogy fogják majd kezelni. A gyógyításról nem is beszélve.
2019. aug. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Okozhat bizony, háziorvoshoz fordulj, ő ad beutalót orthopédiára.
2019. aug. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!