Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet az időérzéket...

Hogyan lehet az időérzéket "becsapni"?

Figyelt kérdés

Arra gondolok itt, hogy pl. munka közben, úgy tűnjön hogy "rohan" az idő, ne az legyen ha épp olyan nap van, mintha vánszorogna csak az az óra, ne tűnjön fel, sőt, érezzem úgy hogy szalad. Ezt mivel és hogy lehet elérni, ha el lehet?


Próbáltam már kevés kávét inni hogy kissé tompább maradjak, nem vált be. Csináltam az ellenkezőjét, pörgettem magam, hátha segít, de az sem.


És nem csak a tevékenység típusáról van szó, mert egy ide-oda szaladgálós, pakolós, vagy szünetmentes vagy csak rövid szünetes folyamatos munkánál is ugyanaz a helyzet, csakúgy, mint egy kevésbé pörgős napon.


Tehát egy full tevékenyen eltöltött nap is lehet bosszantóan hosszú...


Általában érzetre a hétfői napok "mennek gyorsabban", a többi nem.


2019. aug. 7. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Élvezd a munkád
2019. aug. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Foglad le úgy az agyad, hogy az idő, mint olyan, eszedbe se jusson. Továbbá tilos az órát nézegetni. És ha jól érzed magad, akkor gyorsabbnak érzed az idő múlását.
2019. aug. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha ez a jelenlegi munkahelyemen, jelen állapotomban nem fog menni? Valamiből meg kell élni... de ez így hogy állandóan így érzek azért hosszú távon (bár már évek óta csinálom) biztos nem tesz jót.
2019. aug. 7. 11:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Tervezd meg, hogy mit fogsz enni.

Tervezd meg, hogy miket fogsz elintézni munkán kívül.

Legyen egy történeted, ami olyan, mintha egy sorozatot mesélnél magadnak.

Beszélgess a munkatársakkal.

2019. aug. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha alszol egyet, akkor tuti repül az idő.
2019. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!