Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális, hogy ennyire megvise...

Normális, hogy ennyire megvisel, ha nem alszom legalább 8 órát? Van, aki le tudta csökkenteni az alvásigényét?

Figyelt kérdés

Nagyon komolyan veszem sajnos, hogy eleget tudjak aludni, mert kuka a napom (vagy az azutáni), ha nem volt meg a 8 óra. Sokkal rosszabban tudok koncentrálni, nem tudok annyira produktív lenni, de ami még rosszabb, hogy egész nap a hangulatom is szörnyű, úgy pedig tényleg nincs értelme végigcsinálni a napot. Nincs kedvem semmit csinálni, másokkal se beszélgetni, semmi, pedig alapvetően életvidám vagyok és pörgősen élek. Mindig időhiányban szenvedek, ezért is lenne jó, ha másokhoz hasonlóan nekem is 6-7 óra elég lenne. Sportolok, figyelek az egészséges táplálkozásra, a vérképem rendben van.


24N



2019. aug. 8. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen normális. Amikor nappalos vagyok reggel 5kor kelek ahoz h meglegyen a 8ora 21:00kor mar aludni kellene ugy hogy 19:00ra érek haza... Vagyis szinte lehetetlen. Ingerult is vagyok mindig ilyenkor
2019. aug. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen normális. Ilyen a biológiai órád. Annyit kell aludni, amennyi igényed van rá, különben - ahogy már tapasztaltad - jelez a szervezet.
2019. aug. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De másokat nem visel meg ennyire ha néha kevesebbet alszanak. Furán is néznek rám mikor lelépek egy összejövetelről arra hivatkozva, hogy aludnom kell :/
2019. aug. 8. 17:05
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Vannak emberek, akik már nem is ismerik azt az érzést, hogy milyen állapotban is lehet lenni, ha jó sokat alszik az ember. Gyakorlatilag egész életükben mindig kicsit kómásak, de mivel csak ezt ismerik, azt hiszik, ez normális.
2019. aug. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ebben lehet valami, bár az ő kómájuk nyílván nem olyan, mint az enyém, hiszen én életképtelenné válok kb. :D Sok ismerősöm van, aki rendszeresen napi 6 órát alszik mégis jól el van, irigylem őket.
2019. aug. 9. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!