Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi van velem, miért ilyen...

Mi van velem, miért ilyen problémás az alvás nálam?

Figyelt kérdés
Az van, h ha ébresztőre kelek, és nem alszom ki magam, pld. 5-7 óra alvás (kialvás talán 9 lenne), akkor hiába csinálom ezt akár napokig, csak napközben leszek fáradt, vagy úgy, h a nap első harmadában kb., vagy úgy, h a nap első harmadában + a harmad végén, vagy picit később, d.u. nagyon elfáradok és elalszok egy 2-3 órára, ez akkor szokott lenni főleg, ha még ezt az 5-7-et se érem el, vagy nagyon régóta ezen vagyok. Tehát nem tudom befolyásolni, h korábban feküdjek le, mert estére mindig felpörgök, túllendülök a felkelés, fáradtság okozta sokkon, és képes vagyok ugyanannyit fenn lenni, mintha kialudtam volna magam. A d.u. alvás nem jó semmire se, mert nem is esik annyira jól, rosszul is jön, nehezen kezelhető, és este ink. még később fekszek le a hatására, és még kevésbé alszom ki magam az ébresztőig. De ha éjfélkor fekszek le, és 6 kor kell kelnem, ennek megfelelően képtelen vagyok alakítani rajta, hogy akkor holnap majd 10-kor fekszek le, vagy 9-kor, ami a legjobb lenne, mert hiába vagyok fáradt a 6 órás alvással, estére ez elmúlik. Régen is ugyanez volt, iskolás éveim alatt is ugyanezek a tendenciák voltak, vagy a délutáni alvás volt, vagy az örökös fáradtság, és utána mégse tudtam lefeküdni korábban, vagy ha egyszer rá is vettem magam, akkor is nehezen aludtam el, és másnap már nem tudtam elkezdeni belőle rendszert csinálni :(. Mit kéne csinálnom? Félek, h az egész életem utálni fogom a korán kelés miatt, vagy majd nem leszek képes beérni a munkahelyre elvesztem az állásom. Suliba is voltak gondok emiatt. Éjszakai munkában gondolkodtam vagy délutánosba, szerintetek csak az-az út, vagy lehet ezzel valamit kezdeni?

2019. aug. 26. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg probalj meg almosito hatoanyagu eteleket enni, inni. Vagy komlo tartalmu etrendkiegesztot szedni, de azt hiszen a citromfunek is van ilyen hatasa szerintem!
2019. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
"Éjszakai bagoly" típus vagyok én is és alvás előtt nagyon jól esnek mindig a könnyen végezhető saját testsúlyos esti edzések ráadásképp még ezek is jól jöhetnek ha gondolod; citromfű tea kis mézzel, aviva torna videók, alkoholmentes propolisz kivonat, D3-vitamin, növényi omega3!!
2019. aug. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!