Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Iszonyú melegem van. Pedig...

Iszonyú melegem van. Pedig megy a légkondi. Úgy érzem mintha tűzforró lenne a testem. Megmértem és normális a hőmérsékletem. A fejem is fáj. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Sokat dolgoztam, ki vagyok merülve. Nem tudom lehet e összefüggés.
2019. aug. 31. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet összefüggés. Internetezés helyett és a gép előtt görnyedés helyett lehet, inkább le kéne dőlnöd aludni egy jót!
2019. aug. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kimerüléstől, vagy napszúrást kaptál.
2019. aug. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hőérzetünk nagyon összetett dolog, nem csak a minket körülvevő levegő kőmérsékletétől függ, hanem például a környező testek hősugárzásától, vagy a levegő (relatív) páratartalmától is. A klíma csökkenti ugyan a levegő hőmérsékletét, — ha a levegő harmatpontja alá hűt, akhor a fölös víz ki is „pisil” a klímából, de a kifújt hideg levegő páratartalma ettől még magas lehet. Ettől is „fulladozhatsz”.

Minden fizikai testnek a hőmérsékletétől függő hősugárzása van. Ha a klímádat nem rég kapcsoltad be, akkor lehet, hogy a szobád levegője már eléggé lehűlt (a légnemű anyagok fajhője viszonylag kicsi, így gyorsan hűlnek), azonban a szobád falai, a bútorok, tárgyak még melegek, és az ő hőmérsékleti sugárzásuk miatt is melegebbnek érezheted a szobát.

És igen, az idegrendszeri állapotunk, mint például a fáradtság, kialvatlanság is befolyásolja mindezt.

Azt javaslom, hogy ha teheted, menj ki a fürdőszobába, állj be a zuhany alá, és szép lassan hűtsd le magad.

Ne hideg vizet folyass magadra, mert az ilyenkor bekövetkező „fázás” hatására felgyorsuló vérkeringéssel a kívánttal pont ellentétes hatást érnél el!

Hanem kezdd kelnemesen langyos vízzel, majd pár perc múlva, amikor már úgy érzed, hogy átvetted a víz hőmérsékletét, akkor csökkentsd egy picit a víz hőfokát (olyan fél — egy fokkal, termosztátos zuhanycsaptelep rulez 😎), megint várd meg, amíg már nem érzed hűvösnek, akkor újra lejjebb veszed, és így tovább. Én 20—25°C környékére is le szoktam tudni így menni fázás nélkül, igaz, elég sokáig tart (sok víz elfolyik).

Azonban egy ilyen után elaludnod is könnyebben sikerül majd, és az alvás is pihentetőbb, mintha egyfolytában a saját izzadságodban forgolódnál.

2019. aug. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, a legfontosabbat lehagytam: igyál, igyál és igyál is!
2019. aug. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Aludtam délután meg zuhanyoztam is. De nem lett jobb. Nem a gép előtt görnyedtem, az ágyban fekve írtam telefonról.

Napon nem voltam, szóval napszúrásom biztos nincs.

Azt nem értem, hogy oké éjfélig dolgoztam tegnap. De ma nekem szabadnapom volt. Több kollégám pedig ma is ment vidáman dolgozni 9re pedig tegnap ugyan akkor végeztünk. Képtelen lettem volna rá. Mások hogy bírják ezt? :(

2019. aug. 31. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!