Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyermekorvosnál kisgyereknek,...

Gyermekorvosnál kisgyereknek, gyerekeknek ajánlanak antibiotikumot viszont egy 16-19 éves tininek nem. Ennek mi az oka?

Figyelt kérdés
Egyik nap olvastam egy kérdést és foglalkoztat a kérdés hogy mi van ha az én tini lányomnak sem fognak adni megfelelő gyógyszert, antibiotikumot. Hátrányos megkülönböztetés, merthogy egy tini csak úgyis “bekamuzza” a betegséget? Vagy miért van ez? Mert mi is még gyerekorvoshoz járhatunk annak ellenére hogy a lányom 19 éves gimnazista. (Nyelvi előkészítős)
2019. szept. 12. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondoltál, hogy talán vírusos megbetegedése van?
2019. szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De tegyük fel hogy egy olyan betegségre amire amúgy lehet kéne adnia. Torokfájás,Fülfájás ilyesmi.
2019. szept. 12. 20:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereknek gyengébb a szervezete, nem feltétlen győz le minden baktériumot, ugyanez a helyzet az idősekkel is. Valszeg nem náthás volt az a gyerek, akiről beszélsz, mert arra nem való antibiotikum, csak tüdőgyulladásra stb, bakteriális eredetű betegségre
2019. szept. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt olvastam arról a lányról,hogy azt mondta neki a doktor hogy nem látja begyulladva a fülét annyira.
2019. szept. 12. 20:26
 5/9 A kérdező kommentje:
És hogy akkorka embernek már magától meg kell gyógyulnia. Ez az orvos szimplán rámondhatott valamit lesz@rom alapon?
2019. szept. 12. 20:28
 6/9 A kérdező kommentje:
Mert ha igen akkor féltem a lányomat ilyen orvosoktól.
2019. szept. 12. 20:28
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismét egy baromi okos szülő...


A lányod egy felnőtt ember (!), nem pedig kisgyermek azért! Igazából a kisgyermekeknek is indokolatlanul sokat írunk. Továbbá 19 évesen már illene átmenni a felnőtt körzetbe.


És se torokfájásra se fülfájásra nem kell általában felnőttek esetében antibiotikum. A torokfájást vírus okozza az esetek 95 százalékában, a fülfájást meg a fülkürt eldugulása vagy magának a hallójáratnak a gyulladása, amikor pedig mégis kell azt látom a dobhártyán.

2019. szept. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tehát csak az ilyen egészen pici mondjuk 10 éves korú gyerekeknek szoktak felírni? Felette már nem?
2019. szept. 17. 16:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Te vagy hülye vagy, vagy troll. Olvasd el a válaszokat. Akkor írnak fel, ha szükséges.
2019. szept. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!