Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Energiaitaltól lehetek rosszul?

Energiaitaltól lehetek rosszul?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma reggel ittam egy energiaitalt, sajnos éhgyomorra. Előtte semmi bajom nem volt, viszont utána hasmenesem lett, és a közérzetem is rossz egész nap, illetve feszült, ideges vagyok, talán azt is attól. Sajnos majdnem minden nap iszok, nem szokott gond lenni, lehet hogy most sokallt be a szervezetem miatta? Terveztem már hogy csökkentem a mennyiséget de valahogy mindig ittam megszokásból.

2019. szept. 22. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, főleg ha mesterséges édesítőszert tartalmazott. Ritkábban igyál ettől függetlenül energiaitalt, mert am káros.
2019. szept. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy eleve rossz a közérzeted és ezt csak rontotta az energiaital, de valóban lehet hogy attól van az egész. Éhgyomorra meg kifejezetten nem ajánlott. Ezek után biztos hogy fokozatosan csökkenteném a mennyiséget. Majdnem minden nap az már túl sok. Heti 1-2 az ami szerintem még mértékletes fogyasztásnak tekinthető, ezt célozd meg.
2019. szept. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mára már lényegesen jobban vagyok, úgyhogy biztos a sok energiaital volt az oka. Igyekszem a minimálisra csökkenteni a mennyiséget. :)
2019. szept. 23. 10:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem csökkenteni kell, hanem elhagyni, tele van minden carral, igyál inkább finom teákat, mézzel, citrommal, az még egészséges is, vagy naponta egy kávét, ha álmos vagy.
2019. szept. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Természetesen az elhagyás a legjobb de azért heti 1-2 energiaitalt simán meg lehet inni. A sok cukron kívül nincsen benne igazán káros dolog, nem sokkal rosszabb mint egy édes kávé. Illetve ha valaki ilyen szintű fogyasztás után teljesen abbahagyja, annak akár negatív következményei is lehetnek, szóval ha abba is hagynád, akkor is a fokozatos csökkentés ajánlott.
2019. szept. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak cukormenteset iszok energiaitalbol, a kávét pedig nem szeretem :)
2019. szept. 24. 05:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a cukormentes sem sokkal jobb. Lehet hogy kalória nincsen benne annyi de azok az édesítőszerek amiket beletesznek semmivel nem jobbak a cukornál igazából
2019. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!