Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A kollagén segít a pattanások...

A kollagén segít a pattanások kezelésében is?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam hogy a ráncokat eltünteti vagy legalábbis visszaszorítja ha kollagént szedek valamilyen formában. Engem az érdekelne hogy a pattanásokat is tudom-e kezelni vele? Kinek mi a tapasztalata ilyen téren?

2019. szept. 24. 19:29
 1/1 anonim válasza:
Igen, a ráncokra jó a kollagén, mert feszesíti a bőrt, a pattanásokra nem. A pattanás a pórusok eltömődése, valamiért rossz a bőr anyagcseréje, és a pórusban lévő zsír összegyűlik és begyullad, bár ez inkább mitesszer, a pattanást valamilyen baktérium túlszaporodása okozza. Nem ajánlatos addig kinyomni, amig nem érett,mert csak lefejezed, és elterjed, ha nekem van, akkor nagyítós kozmetikai tükörben nyomom ki, szemüvegben, hogy lássam pontosan hol kell megnyomni. Ha begyullad a bőröd, akkor teafaolajos antibakteriális fertőtlenítővel kend, - a drogériákban van, és kb. 800 Ft,rúzs alakban,- nagyon jól fertőtlenít, gyógykorrektorként lehet használni,mert elfedi a pattanást. Éjjelre a cinkpasztát javaslom, csak a pattanást szabad bekenni vele,mert nagyon szárít, és erősen fertőtlenít,Dermofil paszta néven kapható a Rossmann-ban, 25 dekás.
2019. szept. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!