Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas vernyomas csokkentesere...

Magas vernyomas csokkentesere mit ajanlotok? Természetes módszereket preferalnam

Figyelt kérdés
Pénteken felugrott 170/110 - re

2019. okt. 6. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Semmit. Az, hogy egy alkalommal felugrott, még nem jelenti azt, hogy magas vérnyomásod van. Az öndiagnosztika sose vezetett még jóra. Menj el szépen a háziorvosodhoz, kezdd el rendszeresen mérni, ha a háziorvosod úgy látja jónak, akkor kapsz egy 24 órás készüléket. Orvos nélkül semmiképp ne kezdj el szedi semmilyen bogyót, mert nagyobb bajt csinálsz, mint ami van.
2019. okt. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van.

Lehet hogy akkor felment elég magasra per pillanat, de érdemes lenne gyakran mérned otthon főleg reggel, dél környékén, esetleg még a délelőtt alatt is ha úgy van rá mód, délután, és este is. Ha 140 alatt van az érték olyan 135 körül akkor az jónak mondható még, arra nem szoktak gyógyszert adni, maximum akkor ha a pulzusod tartósan 90 felett van, de az is csak pulzus csökkentő inkább.

Persze vannak természetes módszerek például a fokhagyma vagy annak az olaja inkább, esetleg létezik fokhagymabogyó kapszula ami valamilyen szinten csökkenti, de ezek kb semmit sem érnek ha tartósan ilyen magas értékeket mérsz ezek maximum abban segítenek ha 35-140 körül van a vérnyomásod akkor picit lejjebb viszik pár értékkel de ennyi. Ennyire magas vérnyomáson már csak a gyógyszer tud segíteni, de az sem fog rögtön hanem kell 4-5 nap mire leviszi a megfelelő értékre, és sokszor még ez sem segít, mert az orvos általában kérni szokta hogy 1-2 hét után menj vissza és ha nem ment le a megfelelő értékre akkor emeli az adagolást például.

Nekem például egy gyenge fajta gyógyszerrel kezdte és az levitte a vérnyomásomat valamennyire, de kellett emelni az adagoláson hogy jobban letudja vinni, kb 2 hónap volt mire beállt a megfelelőre, napi szinten írtam mikor mennyit mérek és ennyi.

Amikor ez kialakult akkor már odáig jutottunk el hogy elég 3 havonta mennem hozzá gyógyszerért, 3 havi adagot ír fel nekem és ennyi.

Persze elküldött hasi-szív ultrahangra, szemészetre EKG-ra meg egy teljes laborvizsgálatra, ezeket 1 hónapon belül csináltam meg amikor volt rá időm és ennyi.

2019. okt. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az előzőek írták, nem szabad fél vállról venni, ha tényleg tartósan magas. Akkor legjobb, ha orvos által beállított vérnyomás csökkentőt kezdesz szedni.

Ha pedig egyelőre nem komoly, de vigyázni szeretnél a vérnyomásodra, létezik vérnyomást csökkentő teakeverék, én a Rossmannban és a Dm-ben vettem. Ezen kívül vissza kell szorítani a sófogyasztást is. Jó hatású a galagonya tea, szintén drogériákban és gyógyszertárban kapható. A nyertes fokhagyma is jó hatású. Létezik "normál vérnyomás kapszula" is, gyógynövény keverékekkel.

Egyébként a neten még több tanácsot is találsz, ha rákeresel. Én is ezekkel kezdtem, de a végén nem úsztam meg a "rendes" gyógyszeres kezelést. Napi egy tablettával egyelőre teljesen rendben vagyok.

2019. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pihenés, relaxáció. Vitamin és ásványianyag étrendkiegészítők. Elegendő alvás. Rendszeres mozgás, ideális testsúly.
2019. okt. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!