Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Testi-lelki kimerültség?

Testi-lelki kimerültség?

Figyelt kérdés

Anyukám daganatos beteg, hónapok óta küldünk a helyzettel, volt amikor remény sem volt. Most megkapta az esélyt a műtétre de még mindig nem teljesen biztos, addig mindennek jól kell alakulni. Ebben az időszakban nekünk kell a családdal tartani egymásban a lelket, meg persze benne is, de néha nagyon nehéz. Nehéz hetvégénk volt, szinte minden időmet a kórházban töltöttem nála, ma pedig iszonyúan fáradt vagyok. Nincs energiám a munkához, nem tudok koncentrálni rá, fogalmam sincs, hogy húzom ki a nyolc órát, utána ha nem engedik haza, megint a kórházba megyek. Egyszerűen annyi időm nincs, hogy a házat otthon rendbe tegyem. Minden elképzelhető szempontból kimerültem és nem tudom, mit tehetnék, hogy ez változzon. Szabadságom csak annyi van, ami karácsonyra talán elég lesz, pályakezdőként egyébként sem örülne a főnököm, ha nem számíthatna a munkámra. Megértőek persze, de nem nekik kell ezzel élni. Néha úgy érzem, hogy azt hiszik, nem terhel meg annyira a helyzet és a munka eltereli a figyelmemet, de már jó ideje nem így van. Őszintén kit érdekel a munka ebben a helyzetben? A pénz viszint kell mert a kiadásaink megnőttek, a bevételek viszont nagyon lecsökkentek azzal, hogy anyu táppenzen van és apu is otthon maradt ápolni, mivel fekvő beteg.

Fogalmam sincs meddigtart még ez a helyzet, de a háziorvos szerint nagyon az elején vagyunk még. Tudom hogy nem nekem a legrosszabb, hiszen nem én élem meg a betegséget fizikailag, és nem akarok önző lenni, de az életem annyiból áll, hogy dolgozom, aztán anyukámmal fogalakozom. Szívesen megteszek neki mindent, mert az a lényeg, hogy neki minél jobb legyen, csak néha szükségem lenne egy kis időre, hogy újra feltöltődjek.

Van/volt valaki esetleg hasonló helyzetben (munka+ápolás)? Hogyan oldottátok meg?

Köszi előre is a segítséget. 25/l



2019. okt. 7. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Anyukád családja csak te vagy? Testvérek (övé, tiéd), egyéb rokonok, barátok sehol? Meg kell kérni őket, hogy segítsenek. Ha nem, te is mehetsz hamarosan a kórházba, és ezt nem rosszindulatból írom, hanem tapasztalatból. Ismerős volt hasonló helyzetben, ő felmondott, és eladta az autóját, ebből fedezte a kiadásokat. Amikor a szülő jobban lett, elment dolgozni, vett másik autót.
2019. okt. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Apu van meg tesóm, testvére sajnos nincs. Apu rokonaira lehetne számítani, de a téstvérei messze laknak, néhány hetente járnak felénk, a szülei 80-on felüliek. Hárman oldjuk meg a gondozását, néha ismerősök, szomszédok hoznak ebédet vagy ilyesmit, de állandó segítség nincs.

Tudom, hogy nagyon sokáig nem mehet ez így, arra is gondoltam, ha nagyon nem bírom, kiíratom magam betegszabadságra.

2019. okt. 7. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Van elvileg házi segítségnyujtás. A háziorvost kérdezd meg mik a lehetőségek. Az én aukám tartos beteg reggel jön egy hölgy egy órára aztán délután egy szakápoló köztözni. Ez időben nem sok de minden tíz perc hatalmas segítség! Ha ismerős, barrát ajánlkozik segíteni, bármi is az, fogadd el, akár egy bevásárlás havonta is jó vagy ha elmegy gyógyszertárba, stb. Végső esetben kaphatsz kimerültségre táppénzt is, ha nagyon kész vagy, érdemes lehet. A tesókkal esetleg havi egy napot meg lehetne beszélni mikor eljönnek. És próbálj meg magaddal is foglalkozni, ha nála vagy is szakithatsz időt pl tiz perc tornára, közben nincs egyedül, vagy sétlj pár percet, ilyenek.
2019. okt. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, otthon lakom, ezért ez egész napi elfoglaltság, nem csak megnézem neha. Igyekszem utánanézni a lehetőségeknek, amiket írtál, emellett az egyik szomszédunk segít most be.
2019. okt. 10. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!