Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A napokban elájultam egy...

A napokban elájultam egy iskolai ünnepségen - veletek is történt már ilyesmi?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor mi lehetett az oka?

És mi történt veled a rosszullét után?

19L



2019. okt. 9. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokat álltál, keveset ettél, keveset ittál, meleg volt, nem volt elég oxigén, stb., stb. Leesett a cukrod/vérnyomásod. Sokszor ájultam már el. Most már tudom kezelni, így, ha érzem, hogy a közelében vagyok, leülök, vagy lefekszem.
2019. okt. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, velem is, másokkal is.

Lehet alacsony vérnyomás, gyengeség, nem ettél rendesen - leesett a vércukrod, nem bírsz sokáig egy helyben állni. Van ilyen. Nekem buszon volt ilyen, tömeg, nincs levegő, sokáig áll a dugóban. Vittem magammal cukrot, csokit, innivalót, és úgy jobb volt. Illetve nem vártam meg, amíg elájulok. Ha kezdtem érezni, hogy gáz van, akkor megkértem valakit, hogy hadd üljek le.

2019. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Szia! Én a saját gimis ballagásomon ájultam el, gondolhatod, milyen égő volt :) Nem ettem, nem ittam eleget, egyszerűen nem volt időm, mert mindent szervezni kellett, barátokat családot eligazítani, meghívók, virág, stb. A tornaterem csurig volt emberrel, és nagyon meleg volt bent, alig volt levegő. Ráadásul, mikor próbáltunk, még mondták is a tanárok, hogy ha valaki úgy érzi, el fog ájulni, rosszul van stb, akkor nem szabad pánikolni, szólni kell a hozzánk legközelebb állónak, hogy segítsen - na én ott valahogy éreztem, hogy ez fog történni :)

Amúgy semmi extra nem volt, a páromnak szóltam, hogy nem vagyok jól, és utána kb estem is össze, forgott minden. Éreztem, hogy támogatnak hátra, ott volt az iskolaorvos meg a védőnő "készenlétben", bevittek az öltözőbe, kaptam vizet meg cukrot, aranyosak voltak. Kb 15 perc múlva vissza is mehettem, mintha mi sem történt volna :)

2019. okt. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha egy helyben vagy sokat nyugalomban, akkor szépen le tud esni a vérnyomás, ilyenkor egy hirtelen mozdulattól könnyű szédülni. Nem betegség ez, még díszőrségbe válogatott katonáknál is gyakran előfordul, hogy pont azután szédülnek, ritkán össze is esnek, mikor alapállásból feszes vigyázzba vágják magukat.
2019. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a Tescoban ájultam el egyszer a pénztárnál, még gyerekként. Semmi előzménye nem volt, egyszercsak elkezdtem szédülni, de annyi időm sem maradt, hogy anyukámnak szóljak hogy gáz van. Utána bevitt a biztiőr egy orvosi szobába, magamhoz tértem és hazamentünk.
2019. okt. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem ájultam el, csak közel voltam hozzá, épp lefelé mentem a suliban a lépcsőn, aztán fejjel sikerült tompítani, majd végiggurulni lefelé... Kicsit sem volt ciki... Menstruáltam, és akkoriban még elég erős volt, valószínűleg az volt az oka.
2019. okt. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!