Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitol lehet, hogy a testem...

Mitol lehet, hogy a testem elkezd égni? Általaban eves utan, sokszor nagyon meleg lesz a testem. Mitol lehet?

Figyelt kérdés

#Melegrest
2019. okt. 10. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy forró leves után nekem is... de amúgy nem tudom, talán hőhullámaid vannak?
2019. okt. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
25 evesen csak nem klimaxolok még..vagyis remelem :)
2019. okt. 10. 21:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Hőhullám nem csak klimaxtól lehet. Nekem pl akkor volt, mikor elkezdtem fogamzásgátlót szedni 17 éves koromban.
2019. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Reflux gyanus
2019. okt. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincs tűz ? Nem maradt a gáz égve a leves alatt?
2019. okt. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a reggeli meleg tejeskávétól lesz ez. Amúgy nem.
2019. okt. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 zoltan01balogh ***** válasza:

Az étel a szervezet üzemanyaga és természetes reakció, hogy az emésztés során hőenergia is szabadul fel.

Mindaddig ez teljesen normálisnak mondható, amíg ez az érzés csak furcsa, de nem kellemetlen.


Ha más jellegű pl bőrirritáció miatt ég, viszket, kipirosodik, kellemetlen érzés, akkor lehet étel intolerancia.

Ezt egy bőrgyógyásznak, részletesebben kell kifejtened, mert addig csak találgatások vannak.

2019. okt. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Babybogyo86 válasza:
Nàtrium glutamàt (E621) ès màs izfokozó, illetve hozzàadott adalèkanyag is okozhat ilyen tüneteket.
2019. okt. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1) dietary-induced thermogenesis (Google it!)

2) fiatal sovány felnőttekben a feleslegben elfogyasztott kalóriát az ún. bézs (baige) zsirszovet elégetheti. Ezek az emberek nem híznak akkor sem, ha zabálnak. Csak leizzadnak. Aztán megoregszenek, es elhíznak ők is... Főleg, ha továbbra is zabálnak.

3) Az evés bűntudatot okoz, ami stressz. Ez növeli az izomtonust es a vernyomast , ami hőt termel.


Ezek jobbára nem veszélyes jelenségek. Minden mást ki kell vizsgálni. Pajzsmirigy, vegetatív labilitas, pheochromoxcytoma... Stb.

2019. okt. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Botond1999 ***** válasza:
Evés után valamilyen mértékben mindenkinek megemelkedik a testhőmérséklete.
2019. okt. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!