Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hirtelen legyengült vagy...

PetiBence kérdése:

Hirtelen legyengült vagy elzsibbadt a karom, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Mai este folyamán feküdtem az ágyamban, felültem és hirtelen a semmiből ilyen hogyismondjam nyomó szerűen vagy hogy legyengült vagy lezsibadt a jobb karom, olvastam régebben hogy a stroke előjele lehetnek a végtag gyengeségel/bénulások , és nagyon megvagyok ilyedve hogy neme annak az előjele , vagy hogy nem lesz e agyvérzésem, (más strolehoz hasonló dplgot nem tapasztaltam , de azt is olvastam hogyha az egyéb tünetek közül csak az egyiket érzékelem , akkor hívjak mentőt) 16 évesen 23órakor nemigazán akaor hivogatni akárkit szüleim közelségében, hogy esetleg kiaakadjanak hogy lófasz bajom sincs azt hivogatok itt mentőlet stb. Szóval kérem valaki nyugtasson meg vagy mondja el mi lehetett ez , mert most másra nemtudok gondolni
2019. okt. 20. 23:01
 1/3 A kérdező kommentje:
(A tünet egy olyan 2 percre jelent meg kb)
2019. okt. 20. 23:03
 2/3 anonim ***** válasza:

A stroke-nak nincs ilyen előjele, max utólag jelentkezik. Az infarktusnak van, de baloldali, és nem ez az önálló tünet.


Ha stroke-tól félsz, keress valami egyszerű memóriagyakorlatot, illetve értelmezz egy összetett mondatot. Ha megy, akkor no para!


Esetleg nem feküdted el véletlenül?

2019. okt. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ami még eszembe jutott: nyaki porckorong gyengeség esetén (mai fiataloknál gyakori a rendszeres mobilitás miatt), ha ott becsípődik egy idegszál, az is okozhat zsibbadást. Bár ez előtte legtöbb esetben fájdalommal is jár. Ezen kimozgatással lehet segíteni. Óvatos fejkörzések, a fej előre, és oldalra billentése.
2019. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!