Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pajzsmirigy alúlműködésre...

Pajzsmirigy alúlműködésre kapott gyógyszert szedni kell akkor is ha teljesen jók az értékeim?

Figyelt kérdés

Mikor vérvételre mentem, bevettem a gyógyszert és reggelit ettem. Így ezek az értékeim lettek.

TSH: 3,180

FT4: 18,92

FT3: 5,32


Mikor nem vettem be gyógyszert, éhgyomorra mentem akkor ezek lettek az értékeim.

TSH: 2,620

FT4: 18,19

FT3: 5,21


Abba hagyható a gyógyszer szedés?

2 hét mire új orvoshoz tudok menni. Most váltok mert a mostani semmit se ér. Azt javasolja szedjem csak tovább. Elfog fogyni, akkor meg írassak házi orvossal, mondván az is feltudja írni.

Ezért is váltok orvost plusz azért mert rengeteg negatív vélemény van róla.

2 hétig gyógyszermentesen milyen következmények lehetnek? Megjegyzem, nem tudtam fogyni azóta se, amit felszedtem a betegséggel. Maximum minimalisat felső testről.



2019. okt. 22. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezeknek a gyógyszereknek van egy bizonyos felezési ideje, és az nem pár óra. Ha épp a vérvétel előtt nem vetted be a bogyódat, az nem fogja nagyon torzítani az értékeket, főleg nem a TSH-t, ami tényleg hetek alatt reagál csak.
2019. okt. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem anno azt mondta az orvos, hogy életem végéig szedni kell, pedig már teljesen jók az értékek. Amíg nem mond mást az orvos, ne hagyd abba. Ha kell, válts orvost.
2019. okt. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az ilyen gyógyszereket már életed végéig szedned kell... (Nekem ezt mondták)

A pajzsmirigy probléma az sajnos olyan, amit csak kezelni lehet, de elmúlni nem fog. Most lehet, hogy hatott valamit, de ha abbahagyod, akkor gyorsan visszaáll a régi szintre.

2019. okt. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!