Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az imént vásároltam egy...

Az imént vásároltam egy lázmérőt a patikában, de nem működik. Mik a lehetőségeim ezügyben?

Figyelt kérdés

Az imént vásároltam, blokk természetesen megvan. Hazahoztam, kibontottam... És akármit csinálok nem mozdul el a "higanymentes" higanyszál a 39,7 értékről. Se fel, se le. Egyszerűen csak rossz. Nem volt egy nagyon nagy összeg, de azért jó lenne nem veszni hagyni ezt az ügyet.


Tudok tenni ezügyben valamit? Másikra kicserélni, pénzt visszakérni? Mire lehet hivatkozni, mikre vigyázzak, hogy ne intézhessenek el egy öblös "HAHAHA úgyse tehet semmit HAHAHA" elzavarással?



#hulladék #szemét #egészségügy #ócska hulladék #mindig a nagyobb nyer
2019. okt. 24. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a régifajta ,mármint úgy értem hogy a higanyosat le kellett rázni 36-36,5 ig kb ezt megpróbáltad esetleg melegitsd elő? Ha jól tudom gallium van benne ami hőre olvad meg , lehet nem vagy elég meleg hg megváltozzon az állapota bár ennél jobban nem értek hozzá :D. Ha meg nincs blokk akkor szívás.
2019. okt. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A blokk MEGVAN. Engem az érdekel, hogy mekkora esély van rá, hogy tisztességesek lesznek és nem a magyar "há' így járt" mentalitás diadalmaskodik. Vannak erre kijátszhatatlan törvények?
2019. okt. 24. 18:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Kapcsold be a lázmérőt. Fel fog ugrani 37,5 fokra, majd el kezd villogni a kijelzője. Ekkor dugd be oda, ahol a lázadat mérni akarod. Pár sec alatt szépen beáll az épp aktuális hőmérsékletedre. Ha kész vagy, kapcsold ki a kis kapcsolóval. Ha nem működik, vidd vissza, ahol vetted, és mutasd meg az eladónak. Különben nagyon furcsa vagy, még nem is utasítottak el, mert nem is tudják, mi a bajod, de már törvényt emlegetsz. Fura egy mandró vagy.
2019. okt. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: ha nem működik, akár az elemet is kiveheted, majd visszarakhatod, mert lehet csak rosszul érintkezik...
2019. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mit kapcsoljon be??

Gondolom galliumos, nem digitális.

2019. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3


Manuális lázmérő, nem digitális.


Amúgy a törvény azért kell, mert ismerjük a magyar boltosok hozzáállását a témában, ha csak módjukban áll benyelik szépen a pénzt, neked pedig a nyakadon marad egy hibás termék amire ők csak jót röhögnek, és élvezik, hogy mint cég erősebbek, mint 1-1 magánszemély.

2019. okt. 24. 21:19
 7/8 bensdorp ***** válasza:
Ezeket a higanymenteseket nagyon nehéz leràzni. Próbàld betenni egy zokniba, és pörgesd meg a fejed felett, mint egy lasszót! Remélem, sikerrel jàrsz! :)
2019. okt. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nehéz lerázni, de próbálgasd és ha nem megy, vidd vissza, szerintem kicserélik.
2019. okt. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!