Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 12 éves a fiam, el kellett...

12 éves a fiam, el kellett vinnem háziorvoshoz, mert már háromszor akart elájulni testnevelés órán, ami az első óra. Mi lehet a baj? Miért?

Figyelt kérdés
Reggelit eszik, tehát nem vércukor. Most 1 hétig mérni kell napi háromszor a vérnyomását, ami szerintem alacsony neki, de nem vészesen. Eddigi 5 érték terjedelme 91-105/65-86, pulzus rendben. Ha az alacsony vérnyomás a baj, akkor miért mozgás hatására jön elő? Ezt nem értem. Attól inkább helyre állna nem? Kapott felmentést tesire, az értékekkel visszamegyek, akkor megmondja mi a teendő, lehet 3-4 napos kórházi megfigyelés. Ha szívbetegsége lenne, az hogy mutatkozna meg? Áh, nagyon félek. remélem valami kis tini dolog lesz, vagy csak a vérnyomás. Nem éreztetem vele, de ki vagyok. Kérek labort és EKG-t, az tuti, de még mit javasoltok? Van/volt így valaki gyermeke? Doki azt mondta lehet csak érzékenyebb, mint más gyerek, de oda kell figyelni, kaphat reggelente fél presszókávéból tejeskávét, erősebb teát főzzek neki. Tudtok valami hasznosat? Köszönöm! Egyébként ráálltunk, hogy a napi 2 liter folyadék biztosan meglegyen, és este egy óra séta lefekvés előtt. Különben van, hogy a dupla tesi órát végig edzi, de semmi gond. De az első órában lévő tesitől rosszul lesz, ájulni akar.

2019. nov. 5. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Túl korán van neki. Én 9-10-ig is kómás vagyok, a fene se kívánna még tornászni is. A vérnyomás meg 90/60-tól lefele alacsony, ez nem az.
2019. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Közben közölte, hogy ha nem első óra a tesi, akkor is van, hogy rosszul érzi magát, kicsapja a hideg veríték. Hát aggódom eléggé, de szerda délután a doki megmondja, hogy hova tovább a vérnyomás eredményekből. Tegnap reggel tejeskávézott, délelőtt kaphatott kólát, délután teázott közben folyamatosan ment a víz. 100 fölé se ment neki. Elvileg a normális 12 éves fiúnak 115 körüli érték lenne. Lehet vérszegény? Hát majd a labor megmondja, de ez olyan rossz … az ember mindig a rosszra gondol (mellékvese, szív). Remélem rendeződik minden. Még esőben is sétálunk lefekvés előtt.
2019. nov. 7. 14:59
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Voltatok dokinál? Ha igen mit mondott?
2019. nov. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
#3-as vagyok, bocsánat nem vettem észre, hogy ma írtad, és valószínűleg a jövőhét szerdára gondoltál
2019. nov. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Jövő hét szerdán megyünk. Hát ma volt 108/61 is, de 87/67 is :( utolsó ráadásul sétálás után. Aggódom, majd mindenképp írok, hogy mi volt, vagy mi a teendő. Viszont a folyadék nem felesleges, mivel azóta nincs legalább szorulása, és talán jobban megy az evés is kicsit.
2019. nov. 8. 22:02
 6/15 A kérdező kommentje:
hétfőtől kivizsgálás, remélem nem lesz semmi probléma. Rámentünk keményen a vízivásra, több kajára, a tejes kávé nem segít, a mozgástól csak a pulzus megy feljebb neki. Az utolsó két tesi órán nem volt gond. Remélem csak valami tinédzser dolog.
2019. nov. 15. 09:08
 7/15 A kérdező kommentje:
Semmit sem találtak, a probléma továbbra is fenn áll :(
2019. dec. 3. 09:48
 8/15 anonim válasza:
Teljes belgyógyászati és kardiológiai kivizsgálás (echocardiográfia (szívultrahang) és 24 órás vérnyomásmérés (ABMP) is!)
2019. dec. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Volt minden! Teljes mellkasi uh, mellkas röntgen, egész napos étkezések előtti -utáni, tehát 6szori vérvétel cukorra, teljes vér, vizelet, egész napos készülék, schellong vérnyomás mérés, légzésfunkció mérés, a 24 órás mérés alatt 3szori terhelés lépcsőzéssel, pszichológus, széklet minta, vérből székletből is bacitenyésztés, hogy nincs-e véráramban, vagy belekben valami baktérium, szemészet. Szerintem elég átfogó vizsgálatkör volt. De nehéz elhinnem, hogy stressz alapon lesz rosszul és csak futásnál, mert a gimnasztika azért megy neki. Változtatunk sok mindenen. Ő is változni akar. Remélem, hogy minden rendben lesz! Ha nem szűnik a dolog, akkor természetesen nem hagyom annyiban, felkeresek mást. De nem tudom, hogy ezeken a vizsgálatokon kívül még mi van, ami ezekből nem derül ki. ???
2019. dec. 11. 10:43
 10/15 A kérdező kommentje:
Jah nem csak mellkasi uh volt. Teljes hasi is.
2019. dec. 11. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!