Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 19 hetes terhes vagyok és...

19 hetes terhes vagyok és valószínű HÚGYÚTI FERTŐZÉSEM lett. Szinte félóránként kell mennem wc-re, de alig jön. Nem csíp, csak olyan teltnek érzem a hólyagom. Ez valami baci lehet?

Figyelt kérdés

a 16 hetes eredmények alapján a vizeletbe baktérium van-erre a védőnő azt mondta az természetes. Tegnap kicsit fájt az alhasam, szóval olyan vizelési ingerem van, mégse akar jönni , csak kevés. 1 hónapja volt a hüvelyváladékba coli baci, arra kaptam antibiotikumot.

A hét elején sokszor visszatartottam a pisit órákig-nem volt lehetőség wc-re menni. Ettől is lehet gyulladás. A terhesség alatt már 4 adag antibiotikumot beszedtem, nem akarok többet, ma vettem tőzegáfonyát és sokat iszok.

Ha a fájdalom csökken és rendesen tudok wc-re járni, akkor elmúlt a betegség-vagy csak tünetmentes lettem? Kinyílhat ettől a méhszájam? Régebben gyógyteáztam, ülőfürdőztem, de most nem merek. Az orvos tuti ír antibiotikumot, de tényleg kell? Anélkül nem lehet meggyógyulni? Hogy felfelé száll esetleg, azt honnan veszem észre?


2010. júl. 18. 00:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, az antibiotikum nem árt a babának. Olyan anyuka is van, akinek az egész terhessége alatt szednie kell.


"azt honnan veszem észre?" Pl onnan, hogy megindult a szülés... időnek előtte. :-(

2010. júl. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak hétfőn megyek orvoshoz, az nem késő még, ugye?
2010. júl. 18. 00:40
 3/6 A kérdező kommentje:
Melyik antibiotikum a legjobb ilyen jellegű hólyaghurutra?
2010. júl. 18. 00:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Olvastam már erről, de koraszülést, nem csak a súlyosabb eset okoz? Olyan esetben valószínű jobban fáj a has, nem?
2010. júl. 18. 01:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok orvos, azt nem tudom, hogy a te fertőzésedre melyik antibiotikum való. Hétfő jó lesz, persze.


Én egy hüvelyi fertőzés miatt szültem egy hónappal korábban a kelleténél. A 32 hetes vizsgálaton még semmi nyoma nem volt, a 35. héten azonban megrepedt a magzatburok, és egindult a szülés. Szerencsére erős, egészséges fiam született, jó súllyal (3000 gr), de az én esetem is azt bizonyítja, hogy minden altesti fertőzést komolyan kell venni és ki kell kezelni. Mi lett volna, ha a magzatburok mondjuk 19 hetes koromban reped meg? Vetélés. :-(


Jobbulást neked, és könnyű szülést!

2010. júl. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm

Nekem colicabct és fekális enterococcus van, pedig normálisan tisztálokodom, ,már a 4 adag antibiotikumot használom és csak ott van, nem akar elpusztulni, ezért aggódok.

2010. júl. 20. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!