Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől fájhat az ujjam? Ínhüvel...

Mitől fájhat az ujjam? Ínhüvelygyulladás lehet?

Figyelt kérdés
Ma délután kezdett el fájni a jobb hüvelykujjam (leginkább a tövénél). Mostanra már a legkisebb megerőltetés (pl már a kézmosás is) fáj, illetve ha mozgatom, akkor is. Utánaolvastam az ínhüvelygyulladásnak, viszont ropogás, amit írtak nincs. Fiatal vagyok, 20 éves, a térdemben elég nagy porckopás van (az egész családom térdproblémás apai ágon). Lehet, hogy az ujjamnál is hasonló a probléma, vagy egészen más lehet? Orvoshoz legközelebb hétfőn tudok menni, akkor is csak ortopédushoz.

2019. nov. 16. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Megtörténhet, hogy ízületi gyulladás. Sajnos ez a váltakozó idő (hol meleg, hol hideg) árt az ízületeknek, ha érzékeny vagy rá. Megeröltetés is kiválthatja. Számítógépeztél sokat a napokban? Ha igen, simán az egér miatt is lehet.

Az én ízületeim érzékenyek, nem mindig ropognak, van hogy csak simán elkezdenek fájni ha sokat vagyok kinn pl. hidegben. Addig, amíg nem jutsz el orvoshoz, pihentesd, kend be napi 1-2 alkalommal diclofenac tartalmú krémmel (pl. Voltaren), ez kellemesen hűsíteni is fogja. Akár be is kötheted, így emlékezni is fogsz, hogy kíméld, de vigyázz, ne szorosra! ha kicsit belilul a kezed, azt jelenti, túl szoros a kötés, azzal csak ártani fogsz, mert meggátolod a keringést! Kézmosásnál vigyázz, ne túl hideg és ne túl meleg vízzel mosd, még ha jól is esik, gyulladásnak nem tesz jót általában. És húzz kesztyűt (ne szorosat!), legyen melegben... pl. én gyakran egy sállal lazán betakargatom, hogy kellemes melegben legyen.

Ha gyakran előfordul ilyesmi, vizsgáltasd ki magad reumatológussal.

2019. nov. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már nagyjából helyrejött. Nem erőltettem meg semmivel, egyszerűen elkezdett fájni. Volt már ilyen néhány éve, akkor is elmúlt néhány nap alatt. Csak gondoltam rákérdezek, hátha megtudok valami okosságot.
2019. nov. 18. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!