Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez mitől van, hogy ilyen...

Ez mitől van, hogy ilyen tünetek jelentkeznek futás után?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy manapság nem nagyon bírom a futást... Ma tesi órán 2000méteres futást gyakoroltuk, én pedig 150-200 méter intenzív futás után már a levegőért kapkodtam és teljesen kivörösödött a fejem, a tenyerem pedig megduzzadt és eszméletlen módon elkezdett viszketni. Ezért ki is ültem és ezt követően egész órán nem bírtam tesizni, a szokásosnál azonban nagyobb levegővételeket figyeltem meg... Ez kb óra végéig tartott...

Én őszintén szólva nagyon megijedtem, hogy mi lett mostanában velem, kb 2 éve a 2000 méteres futást én teljesítettem a leghamarabb, ma meg már mindenki lesprintel...

Ez a jelenség, hogy az állóképességem csökkent, kb 1,5 éve figyeltem meg mikor napi rendszerességgel elkezdtem kondizni járni, azonban ilyen drasztikusan ebben az évben romlott az állapotom... Edzőterembe ugyanúgy járok, azonban ott is előfordul néha, hogy fekvenyomáskor pl fáj a szívem vagy lábazáskor gyakorlat után ájulás közeli helyzetbe kerülök....

Nem értem ez mi lehet

18/f



2019. nov. 25. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem értem én se
2019. nov. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Az egyik lehetőség hogy nincs kondid, vagy a légzésed helytelen futásnál az utóbbin múlik hogy 200 métert vagy 20 kilométert tudsz futni.


A másik lehetőség a keringési rendszer /szív betegsége, írod hogy edzőterembe jársz rendszeresen szedsz is valamit? Ha igen akkor beszoptad


Mindenesetre egy orvosi vizsgálatot megérne a dolog

2019. nov. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szívedet nézesd meg kardiológián ultrahanggal! Lehet ráment valami gyulladás.
2019. nov. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt, hogy nincs kondim, nem mondanám, mert egyéb erőnléti vagy talajtorna gyakorlatokba kiválóan teljesítek és nem fulladok ki (maximum mellkasi fájdalom jelentkezik) illetve nem azért kezdtem edzőterembe járni, hogy fogyjak, hanem pontosan azért, hogy hízzak. 52 kg voltam kb 180 centihez, éppen a szél el nem fújt, azonban bírtam futni mint állat... Most 186hoz vagyok 70kiló, semmi felesleg nincs rajtam ami hátráltathatna, mégis ez a helyzet...

Egyébként nem, abszolút nem szedek semmilyen tápanyagkiegészítőt... Úgy táplálkozok mint egy átlagos ember.

2019. nov. 25. 22:51
 5/7 A kérdező kommentje:
#3 Most, hogy mondod, eszembe jutott, hogy 1 éve bent feküdtem a kórházban hányásos, hasmenéses járvánnyal és a szívultrahang eredménye állítólag rossz lett... Másnap reggel megismételték, szintén rossz lett, majd megkérdezték, hogy megvárjuk e a kardiológus szakorvost aki délután jön vagy pedig kapunk beutalót egy másik időpontra... Én a beutalót választottam, mert féltem, hogy valami baj lesz és nem engednek majd ki... Rá egy hónapra kaptam időpontot azonban oda vissza nem mentem azóta se😬
2019. nov. 25. 23:00
 6/7 anonim válasza:
Akkor ne csodálkozz, hogy légzési, illetve szív panaszaid vannak. 😐
2019. nov. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Inkább nézesd meg magad, mint rosszul jár az életben.
2019. nov. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!