Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen drogosnak lenni?

Milyen drogosnak lenni?

Figyelt kérdés

Lattam egy csomo filmet. Nem az erdekel, milyen szar, ha nem jutsz anyaghoz, meg mennyire leepul az ember, kiseloadas se erdekel.

Az erdekel, hogy milyen egy napja egy kabitoszerrel elonek? Felebred, es? Egybol egy valami adag? Amikor dolgozik, be van allitva, vagy van egy szintentarto adag amivel kihuzza a nap kotelezo reszet? Vagy tiszta olyankor, es elvan nelkule valameddig? A munka utan egybol parti van, vagy csak este/tarsasagban?


2019. nov. 26. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom milyen az, de sztem örülj, h te sem tudod!!!!
2019. nov. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha drogos alatt tényleg a hardcore függőket érted, azok általában nem dolgoznak, mert nyilván bedrogozva munkaképtelenek, egy 8 órás műszakot meg nem igazán bírnának ki cucc nélkül. Az olyan amikor csak tud széthullik, mikor éppen nem vagy nincs miből, akkor meg lop, guberál, tarhál hogy valamiből meglegyen a következő adag.
2019. nov. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem a hardcore függőket. Aki azért kb normálisan él.
2019. nov. 26. 12:53
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Aki normálisan él, az kb ugyan úgy él mint bárki más, csak mondjuk hétvégi buli alkalmával nem (csak) iszik, hanem bevesz egy tabi / elszív egy dzsót / felszív egy csíkot. Vagy mondjuk esti sör helyett esti dzsoint van nála.
2019. nov. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Hát én sok-sok éven át füveztem. Még suliban kezdődött amikor általában én voltam a "kiközösített tag" aki olyan "más" volt. Nem jöttek össze a párkapcsolatok sem, mert nem volt önbizalmam stb. Aztán beszívtam, és húúúú de mondom ez dejó ez a nyugalom, meg hogy végre csak nézek ki az ablakon és röhögök.. Aztán folyton be akartam szívni, és csak lenni.. Így kezdődött.


Aztán idősebb lettem, és gyárakban kezdtem dolgozni. Az volt a célom hogy minél több füvet tudjak venni. Szóval úgy nézett ki a helyzet hogy amikor fizut kaptam vettem egyből 20-30-40 grammot, attól függően hogy megérte-e várnom egy kicsit (pár hetet) egy jobb minőségű cumóra, vagy egyből elég jót tudtam szerezni. A lényeg hogy az egész fizum (amit félre tudtam tenni) minden esetben fűre ment el. Más célom sosem volt..


Ilyenkor az volt hogy amikor meló volt mondjuk reggel, akkor egy fél órával előbb keltem tekertem egy lájtos cigit, és még mielőtt itt a céges buszra (kocsira) felszálltam/beültem volna azt elcsapattam. De vittem mindig a munkahelyre is kisebb mennyiségeket, amivel bent úgy el tudtam lenni hogy ne vágják le. Amúgy direkt jobban dolgoztam (jobban odafigyeltem) mert tudtam hogy kiderülhet, és ezzel ellensúlyoztam ezt a dolgot. Amúgy sok esetben ki is derült, és nagyrészt ezért nem rúgtak ki sehonnan - mivel ugye általába nagyon jó minőségű munkát végeztem.

Ez a "szintentartás" ment persze minden műszakban, bár a délutáni, vagy éjszakás műszakban, a munka előtt azért full szétszívtam magam, de mire be kellett érni mindig törekedtem rá hogy nagyon ne látszódjon.


Szóval minden nap szívtam éjjel nappal, de a melóba kevesebbet. Viszont így átlag 2 hét alatt elszívtam az egész fizetésem (azt a részt amit nem kellett hazaadni) utána jött a tisztulós időszak. Tehát egy hónapban 2 hetet szívtam (de akkor ami a csövön kifért) aztán 2-3 hétig full semmi, és csak kínlódtam.. Ez ment évekig.

Bár volt hogy pl Szlovákokkal dolgoztam együtt (akik otthon termesztették a füvet) és nagyon olcsón tudtam venni, akkor volt egy olyan időszakom amikor kb fél évig folyamatosan tudtam szívni (mivel a fizum elég volt mennyiségileg egész hónapra).


Aztán idővel kíváncsi lettem elkezdtem kipróbálgatni többféle szert is. A problémák ott kezdődtek mikor megjelent a herbál (biofű) és akkoriban a házhoz hozta a postás néni. Na azzal már gáz volt, és sok melóhelyről kirúgtak miatta, mert az sokkal levágósabb volt a sima fűnél. Azonban rászoktam, és már nem tudtam visszaállni, főleg a könnyű beszerezhetősége miatt.


Amikor szintetikus drogokat kezdtem nyomatni, akkor is úgy nézett ki a dolog hogy fizu után jó nagy buli - pár este alatt elment a lé, azt utána kényszerszünet..


Idővel teljesen begyűrűzött körülöttem a függőség, mivel úgy nincs nagyon célom az életben. Intravénás szerhasználó lettem. Persze itt már évek óta nem tudtam dolgozni, de azért volt hogy megpróbáltam.. Pl legutóbb majdnem 1 éve volt egy munkahelyem ahol 2 hónapot bírtam ki tisztán. Aztán visszaestem. Kerestem 200 felett, ebből hazaadtam 50-et, kb 50-et még a fizu napján eldrogoztam, aztán 100-ból kivártam a hétvégét és vettem pár gramm kólát. Persze pár óra alatt el is ment, aztán depis is lettem hogy ezért dolgoztam egész hónapba? Bár amikor szétcsapott az a pár óra jó volt. (A kóla szerintem a legjobb érzés csak baromi drága, mert egyedül napiba kéne vagy 4 g, az meg ugye 100000be kerül.) Aztán persze így nem láttam értelmét bemenni dolgozni, ezért kirúgtak. Azóta nem dolgoztam, mert így minek? Nincs értelme..


Olyan szinten függővé váltam a 15 év anyagozás alatt, hogy ha innen anyámék kidobnak akkor nem tudok mit csinálni megyek majd csövezni. Egyedül próbálok leszokni (már évek óta) de az a helyzet nem sikerül, és már nem is hiszek magamban. Most csak kb havi 1-1 alkalommal nyomok valamit, amikor jön egy haver azt behív erre-arra. Vagy ha valahogy a kezembe kerül egy kis pénz, akkor veszek valamit amihez leggyorsabban hozzá tudok jutni. Hogy miért vagyok ilyen? Azt nem tudom, de nem tudok ellene tenni sokmindent..


Az a helyzet hogy nem tudom megváltoztatni magam hogy másképp cselekedjek. Talán mert nehéznek tartom az életet, nem hiszem hogy tudnék már rendes életet élni, meg mihez kezdjek már 34 évesen? Egyszerűbb lazán venni a dolgokat, azt majd csak lesz valami.. Vagyis nem egyszerűbb, de nem tudok másképp viselkedni. Ilyen ez a függőség...

2019. nov. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Esetleg még ez a film elég jól bemutatja


[link]

2019. nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy a film főszereplőjével (Gerivel) 2 éve nyáron még együtt heroinoztunk 😃

Vicces volt mert a film alapján sikerült őt Pesten megtalálnunk. Viszont ő azóta már böriben van...

2019. nov. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amúgy ha legalizálták volna a füvet, és nem kellett volna herbálra váltanom anno + nem próbáltam volna ki a szintetikus szereket, akkor szerintem lehetett volna fenntartható életem.

Mert akkor azért dolgoznák ma is hogy legálisan szívjak.

Mivel azonban illegál volt bele kellett kerülnöm egy alvilági társaságba. Intravénás kokain meg heroin függőként meg képtelenség dolgozni, vagy normálisabb életet élni..

2019. nov. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem használok illegális cuccokat de drogosnak tartom magam mert benzófüggő vagyok, az alvászavarom miatt pánikbeteg lettem és akkor szoktam rájuk, 9 hónapig nem szedtem semmit akkor azt reméltem hogy úgy talán helyrejön a tiszta időszakban az életem de nem változott semmi,+még ott volt az állandó szorongásom is és a felelőséggel járó munkahely ,2 éve elegem lett és elkezdtem megint szedegetni a benzókat, persze utána nem tudtam úgy koncentrálni és munkahelyet váltottam olyat ahol nincs nagy felelőség és nem kell annyira pörögni, egy átlagos napom -reggel még a tegnap délutáni és esti bogyóktól besztondulva felkelek, megiszom kb.fél liter kólát,rá meg egy kis kávét,a kávéval vigyáznom kell mert ha sokat iszom belőle akkor túl hamar hatástalanítja a benzót amitől ideges leszek és jön a szorongás és a dühkitörések, kb.délután 2 óra körül már szoktam érezni hogy tisztulok,de kibírom még sokáig gyógyszerek nélkül,jelenleg egyedül élek de már nem is hiányzik senki, estefelé olyan 6 óra körül miután elintéztem mindent és leráztam mindenkit beveszem az első butítót üres gyomorra az intenzívebb hatás miatt,jelenleg felváltva használok 2 benzó fajtát amiktől ellazulok és enyhe eufóriát érzek, vannak rivós napjaim,heteim,amikor már nem hat úgy a tolerancia miatt akkor bromazepámra váltok amit külföldről olcsón be lehet szerezni,dühöngősebb leszek tőle de jól helyettesíti a rivót, ha elmúlt a pozitív hatása akkor visszaállok egy ideig megint a ricsire,kombinálni nem merem mert féltem a sz.ros kis életem,szedtem már lorazepámot,aprazolámot,nitrazepámot,diazepámot is,de valamiért ez a két benzó jött be nálam a bromazepám és a clonazepám felváltva, olyan este7- 8 óra körül kissé bekészülve, elmegyek ide-oda ha nem akkor itthon lövöldözök a gépemen utána beteszem a stoner metált amit az ágyban is hallgatok és általában belealszom.Jelenleg csak így tudok élni,tudom hogy nem lesz jó vége , a szomszédaim félnek tőlem, nem is csodálkozom mert brutál dolgokat művelek,panelban lakom,legutóbb egyik este eljöttem a haveromtól és nála felejtettem a bejárati ajtóm kulcsát erre olyan dührohamot kaptam hogy berúgtam a saját ajtómat. Nem iszom alkoholt nem dohányzom,szoktam gyúrni is itthon hogy levezessem a feszültséget meg hogy ellensúlyozzam az izomgyengeséget ami ezek a szerek okoznak.
2019. dec. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!