Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek szedje anyukám...

Szerintetek szedje anyukám (63 éves) továbbra is a koleszterin-csökkentő ATORVASTATIN gyógyszert?

Figyelt kérdés
Nem szedi a koleszterin gyógyszert már egy pár hete, mert egy (az EÜ-höz elvileg nagyon értő) ismerősöm azt mondta, hogy nem baj az, ha magas a koleszterin, ugyanis az mindenkinél egyedi, és sokkal többet ártanak a májnak a koleszterin-csökkentő sztatin gyógyszerek, mint maga a magas koleszterin (az ugyanis szerinte SEMMIT sem árt)... És hát én elhittem neki (belinkelt erről egy csomó tudományos cikket meg videót, meg ő is hosszasan ecsetelte ezt)... Amúgy a legutóbbi vérvételének adatai szerint 5.7 a koleszterinje (5.2 lenne ugye a max.), a HDL koleszterinje pedig 1.91 (ott 1.55 a max.)...

2019. dec. 6. 20:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ő már eldöntötte, hogy nem szedi, akkor mi a kérdés?:)

Az én anyukám most hagyta abba, mert durva májgyulladása lett tőle.

2019. dec. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Szerintem ne itt keress megbízható EÜ tanácsot
2019. dec. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Add meg légyszíves a triglicerid szintet is, mert csak akkor lehet, LDL-t, magyarul rossz koleszterint számolni.

Alapvetően, hogy kell-e koleszterincsökkentő az a beteg rizikótényezőitől valamint az LDL szinttől függ. Anyukádnak egyébként nem biztos, hogy kell, de kellene azt is tudni, hogy milyen betegségei vannak.


Maguk a koleszterincsökkentők megfelelő indikációval adva egyébként nagyon jó gyógyszerek és egy-két kivételtől eltekintve a májra is jó hatással vannak, mert csökkentik a zsírmájat, de a májfunkciókat tényleg ellenőrizni kell mellettük néha, továbbá van még egy-két ritka mellékhatásuk, de alapvetően lényegesen biztonságosabb szerek mint mondjuk pl. egy aszpirin.


A probléma velük az, hogy megelőzésre vannak, azért adjuk, hogy a betegnek ne legyen infarktusa stroke-ja stb. Tehát jó esetben panaszmentes beteg szedi, ezért a betegek gyakran elhagyják, mert a magas koleszterin nem fáj, észrevétlenül teszi tönkre az ereket. Az is probléma, hogy az utóbbi időben az ilyen-olyan alternatív áltudományos oldalak kikiáltották mumusnak és ezen lobbik mellé még beállt pár kiöregedett, kiégett, elhülyült orvos is pl. Prof. Papp Lajos aki ugyan megmentett jó pár embert mint sebész, de lassan kb. annyit meg is öl a totális áltudományos hülyeségeinek terjesztésével.


Egyébként a tényleg tudományos cikkek alapvetően angol nyelvűek, a végükön pedig olyan hosszú irodalomjegyzék van, mint kb. a cikk harmada-negyede. Az ilyen cikkek közül pedig 10 cikkből minimum 9 azt fogja írni, hogy a nemzetközi ajánlások betartásával a statinok jó gyógyszerek, amik életeket mentenek.

Én orvosként egyébként azt tudom tanácsolni, hogy gyógyszer kérdésben csak olyannak szabad hinni aki vagy orvos, vagy gyógyszerész (nem gyógyszertári asszisztens!) és a mai napig aktívan dolgozik állami betegellátásban.

2019. dec. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
71%

Azért érdekes vitát képes felvetni a koleszterincsökkentő!

Én azt vallom, ha a szervezetünk állítja elő a koleszterin nagy részét, akkor biztos nem lehet rossz, hiszen szükség van rá! Ha azt vesszük, hogy az orvosi tankönyvi érték 7-8 közötti maximumot hoz, akkor hol van attól az itt említett 5,7??? Milyen beteg dolog az is, hogy az egyik fajta koleszterint "rossz koleszterinnek" nevezünk, amikor funkciója van??? Az egyik szállítja a jó zsírsavakat a sejtekhez, a másik pedig elszállítja a melléktermékeket...

Azt már szerencsére sokan tudják, hogy akár májrákot is okoz a csökkentő gyógyszer, de azt már kevesebben tudják, hogy az időskori magasabb koleszterin például segít az elbutulás megelőzésében!

A koleszterin mizéria azért lett ekkora üzlet, mert amikor a zsírról áttértek az olajra és egyéb változtatások miatt megnövekedett a szív és érrendszeri halálozások száma, akkor elkezdték vizsgálni a betegeket, hogy mi a közös bennük.. Azt találták sok esetben, hogy magasabb volt a koleszterin szint és azonnal kinevezték bűnösnek és elhitették velünk, hogy ha nem csökkentjük, akkor meghalunk! Az egyik legnagyobb üzlet a gyógyszeriparban!

Az 5,2 felső szint úgy alakult ki, hogy ha kevés volt a gyógyszer eladása, akkor szépen csökkentették a felső határt.. Emiatt már ott tartunk, hogy egészséges emberekkel elkezdenek szedetni ilyen felesleges és mérgező gyógyszert!!

Sokkal fontosabb a szív és erek védelmében a nagyobb mennyiségű C vitamin, ami az érfal kollagén hálóját építi, nagyon fontos a jó minőségű, növényi omega 3,6,9...amik tisztán tartják az ereket és nem engedik a lerakódásokat, mellékesen táplálják az agyat!

Én nagyon gyógyszerellenes vagyok, ezért egy táplálék-kiegészítő mellett tettem le a voksom 7 éve és okozok vele és a hatásával hatalmas döbbenetet az orvosok körében! Mindenkinek azt ajánlom, hogy természetes megoldásokkal próbálják megoldani a problémájukat gyógyszerek helyett!


(na ezzel a kommentemmel nem leszek népszerű azt hiszem :) )

2019. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Nekem például tetszik és elgondolkodtató! Én sem engedtem apukámnak szedni a koleszterincsökkentőt, amikor 5,61-es volt az értéke. Köszöni---tökéletesen van 80 évesen. C és D3 vitamint szed minden nap meg még pár dolgot.
2019. dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

#3: holnap megadom, sajnos nincs nálam már az eredmény és nem tudom hova tette anyukám...


Amúgy ez nagyon "jó", mármint hogy ilyen eltérő vélemények vannak, mert nem tudom kinek higgyek... :-S De nyilván általában azért egy orvosra ésszerűbb hallgatni (talán)... És bevallom én is gyógyszerpárti vagyok inkább, ugyanis pszichiátriai betegségekre sokféle gyógyszert szedek, és én úgy gondolom, hogy ez egy szükséges rossz (persze a koleszterin más téma, tudom)...


Amúgy anyukámnak nincs semmilyen egészségügyi problémája, mármint olyan, amiről tudnék, leszámítva hogy NAGYON ráncos (sokkal idősebbnek néz ki a koránál)... De ezzel kapcsolatban már megnyugtattak, hogy nem függ össze a várható élettartammal (persze ettől sem nyugodtam meg teljesen igazán)... :-(

2019. dec. 6. 22:32
 7/28 anonim ***** válasza:
93%

Négyes ezeket az infókat a fenekedből húztad ki? Egyetlen moden orvosi tankönyv nem beszél normális 7-8-as koleszterinről.


Ráadásul a statinok CSÖKKENTIK a hepatocelluláris carcinóma előfordulását! A táplálékkiegészítők pedig minimum akkora üzletet jelentenek mint maga a gyógyszeripar, szóval éppen úgy meg vagy vezetve, csak az a különbség, hogy míg egy gyógyszernek nagyon szigorú szabályoknak kell megfelelni, addig egy táplálékkiegészítőnek szinte semminek.


Arról nem is beszélve, hogy ez a meglepődtek az orvosok duma nagyon szánalmas. Orvosként dolgozom, nem nagyon tudnak meglepni semmivel a betegek és szerintem a kollégák 99 százalékát sem.

2019. dec. 7. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
7: Én sok olyan embert ismerek, akik páciensként nem voltak hajlandók beteljesíteni az orvosi jóslatokat (pl. amikor az orvosaik kijelentették, hogy 6 hónapon belül biztosan meghalnak, életben maradtak) , és utána fenntartották a kontaktust az orvosokkal, akik egyszerűen nem vettek tudomást erről az ellentmondásról. Szóval szerintem "az orvos meglepődött"-öt inkább egészséges érzelmi folyamatokkal bíró ember vetíti rájuk, ők valójában egyszerűen nem vesznek tudomást olyan tényekről, amik ellentmondanak a hitviláguknak.
2019. dec. 7. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
30%

Doki! Elég kulturált ember lehetsz a stílusod alapján; rátok mondják, hogy tanult bunkó! Dr Lenkei egyik előadásában hallottam az értékeket! Te a másik oldalon játszol, tehát nem elfogulatlan a véleményed!


Doki! Akkor biztosan ismered a COPD betegséget?? Ha egy 26 éve beteg nő már ott tart, hogy éjjel-nappal oxigén, vizesedik a tüdeje, amire azt mondják, hogy nem tudják megoldani, néha le kell szívatni, szedi a Medrol nevű szteroidot, ja és közlik, hogy az is egy csoda, hogy még életben van, akkor ugye kijelenthetjük, hogy nagyon beteg?

Amikor ez a nagyon beteg hölgy december 20-án elkezd fogyasztani valamit és március első hetében úgy megy vissza kontrollra, hogy oxigén nélkül, nincs sípoló hang levegővételkor, megállapítják, hogy a tüdeje rendben, nincs vizesedés- tehát a keringése is javult- és közli, hogy nem szedi a Medrolt és nem használ asztmapipákat, akkor hidd el nekem, hogy az orvos igencsak meglepődött!!!

Ez egyetlen kiragadott "meglepődés" a sok közül! Ugye nevezhetjük meglepőnek??? ( jaa és még 2 másik betegnél bizonyított ebben a betegségben, tehát nem egyedi és nem véletlen)

2019. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy COPD rohadt sok mindentől tud változni, kifejezetten jellemzők rá a hullámzások. Ráadásul közismerten sokkal rosszabb télen. Szóval semmi meglepő nincs abban amit írsz, ezen maximum az orvosiról frissen kikerült rezidens csodálkozik. A vizesedés meg nem kifejezetten COPD-s tünet.


De agymososott Lenkei fanokkal nem vitatkozom. Lenkei az áltudomány császára. Persze gyenge embereknek jó a Lenkei mert ő azt mondja hogy fizess havi 10000 forintot nekem és húsz évvel megfiatalodsz,csak napi egy bogyót kell bevenni...


Egy orvos ellenben azt fogja mondani, hogy abba kell hagyni a dohányzást, le kell fogyni, egészségesen kell táplálkozni, és gyógyszert kell szedni és ezek betartása mellett talán javul a dolog... Ki hangzik őszintébbnek? Persze az orvos verziója nem szimpatikus, mert dolgozni kell érte és nem ígérünk csodát.


Egyébként egy háziorvos aki a statint felírja semmi pénzt nem kap a felírt gyógyszer után. Én legalábbis gyógyszergyártól tollon kívül eddig nem sok mindent kaptam. Ellenben Lenkei az eladott termékeiből él. Ennyit a szemét gyógyszergyárakról.

2019. dec. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!