Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandó fáradtság, kimerültség...

Állandó fáradtság, kimerültség érzés mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

35 éves férfi vagyok, és már kb. 7 éve mindig kimerültebben ébredek, mint ahogy lefekszem. Lassan 12 éve teljesen fordított életmódot élek, hajnal 4-5 körül fekszem le, és 11-dél körül kelek fel. De a 8 óra alvás ellenére szinte mondhatni fáradtabban ébredek, mint ahogy lefeküdtem...

Laborvizsgálataim teljesen jók, pajzsmirigyem rendben, cukor rendben, szív rendben.

Mitől lehet ez a nagyfokú kimerültség? Azt hozzáteszem, hogy sokat szorongok, állandóan kattog az agyam valamin .

Valamint a fordított életmód is közrejátszhat, hogy 8 óra alvás ellenére nem kipihenten ébredek? Mindig teljesen lehúzott redőny mellett alszom, elég sötét szobában.


Minden segítő, és valóban hozzáértő választ szívesen fogadok.


35/F



2019. dec. 28. 21:38
1 2 3
 1/22 808 válasza:

T. 35!

Talán a sport segítene. Van egy mondás: elmegyek futni kiüzöm a stresszt.

2019. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Sportolok rendszeresen, ennek ellenére van a fáradtság, sokszor már egyszerű edzésekhez is alig van erőm
2019. dec. 28. 21:44
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hajnali lefekvés valamiféle éjszakai munka műszak következménye, akkor ezen változtatni kellene. Létezik azonban egy krónikus fáradtság szindrómaként ismert tünetegyüttes is, amit valamiféle mikroorganizmussal fertőzöttség okoz.
2019. dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
A lehúzott redőnnyel nem tudod átverni a biológiai órát. Melatonin lehet hogy termelődik de a fordított életmód akkor sem jó.
2019. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Akkor könnyen lehet a felborult bioritmus miatt?

A vérképem alapján nincs gyulladás a szervezetemben, még érzékeny CRP vizsgálatot is nézettem és teljesen normális tartományban van, így elméletileg fertőzés kizárt. Én is olvastam a krónikus fáradtság szindrómáról és attól tartok, lehet az van nálam is. De a rutin labor nem mutatott ki semmilyen bakteriális fertőzést nálam

2019. dec. 28. 21:49
 6/22 anonim ***** válasza:
72%
Ki vagy merülve.
2019. dec. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
Vitamin, sok gyümölcs
2019. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 TR75 ***** válasza:
68%

#3

"Létezik azonban egy krónikus fáradtság szindrómaként ismert tünetegyüttes is, amit valamiféle mikroorganizmussal fertőzöttség okoz."

Nem lehet, hogy démoni megszállottság?

:-ooo

Sajnos az éjszakás műszak nagyban hozzájárul a fáradtsághoz, hiába alszol 8 órát (ráadásul az egyéni igényeid is mások lehetnek).

Tényleg jó lenne, ha tudnál változtatni.

A szorongás, meg hogy állandóan jár az agyad, szintén hozzáteszi a magáét ehhez.

2019. dec. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%
Pajzsmirigy? Mellékvese?
2019. dec. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
Depresszió?
2019. dec. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!