Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Neonsárga, narancssárga...

Neonsárga, narancssárga vizelet multivitamin miatt, abba kéne hagynom a szedését?

Figyelt kérdés
Kb. két hete kezdtem el szedni, és utána rögtön besötétült a vizeletem. Hamar kiderült, hogy a multivitamin szedése miatt van ez, főleg a magas B vitamin sárgíthatja így el a vizeletet, hiába iszok sok vizet. De ha a szervezet amúgy is megszabadul a túl sok B vitamintól, akkor elég lenne csak mondjuk 2 naponta szedni a multivitamint, vagy fontos naponta újrapótolni? Megterheli a szervezet, ha minden nap felesleges vitaminmennyiséget veszeket be? Tudniillik ezekben a kapszulákban a napi dózis többszöröse van benne. Így is csak napi egy kapszulát veszek be, később láttam, hogy a napi ajánlott mennyiség az 2 kapszula lenne...
2019. dec. 31. 15:54
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A vizeletet akkor is beszínezi, ha ritkábban szeded, de ez nem baj. Ártalmatlan "mellékhatás". Szedheted kétnaponta, vagy napi egy szemet, ahogy gondolod. Van aki semmit sem szed, az ételben is van vitamin. Bár, én is szedek néha étrend kiegészítőket.
2019. dec. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!