Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Éjszakai pulzus kiugrásnak mi...

Éjszakai pulzus kiugrásnak mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Majdnem minden éjjel előfordul, hogy az alacsony, 60 körüli nyugalmi pulzusom hirtelen felugrik 110-120-130-ra 1 vagy 1-2 percre. Nem ébredek fel rá, csak az okosórám adataiból tudom. Egyszer fel is ébresztett az okosórám a magas pulzus miatt, akkor nagyon zaklatottan ébredtem, kellemetlen szívdobogás érzésem volt, nem emlékszem álomra. Azóta inkább kikapcsoltam a pulzus riasztást, mert nagyon kellemetlen volt így ébredni, de reggel szoktam látni, hogy volt magas pulzusom.

Ez betegség lehet? Milyen okai lehetnek? Tapasztalt más is hasonlót?



2020. jan. 3. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is van hasonló, és azt gondolom, hogy valamilyen álom okozza. De bennem egyáltalán nem merült föl, hogy ez baj lenne, nem néztem utána. A nyugalmi pulzusom jóval alacsonyabb, mint a tied, 50 körül szokott lenni.
2020. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

B*szd ki azt az órát a picsbe. Vagy ne erre haszáld.

Ez nem egy hitelesített orvosi ezköz!

"Ez betegség lehet? Milyen okai lehetnek?"

Igen, lehet(ne) betegség (ha nem az órára alapoznál), ezer oka lehet, ha szükségét érzed, kérj a háziorvodtól beutalót a kardiológiára.

2020. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt azt írja, hogy ha sokszor van ez éjszaka (óránként többször), akkor alvási apnoéra kell gyanakodni: [link]


De ha csak 1x van, azon szerintem nincs mit aggódni.

2020. jan. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!