Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 16 éves fiú vagyok, és 3...

16 éves fiú vagyok, és 3 napja nem tudok kakilni. Érzem, hogy kell, és hogy tele van a hasam, fájni is szokott, de miért nem megy?

Figyelt kérdés
Próbáltam már éhgyomorra a kávé+cigi-t de így sem jó. Rengeteg vizet is ittam már. Szüleimnek nem tudok szólni, mert mindig ha van valami ilyesmi szólok de csak leszidnak nem foglalkoznak velem!

2020. jan. 7. 14:37
1 2
 1/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Egyél kefírt.
2020. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tejföl megteszi? Az van csak itthon.
2020. jan. 7. 14:41
 3/12 anonim ***** válasza:

Vegyél hashajtót a patikában, ha otthon nem tartotok.


Ezentúl pedig egyél rendesen, igyál sok folyadékot. Esténként bekaphatsz 5-6 szem aszalt szilvát.

2020. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Gyors segítség csak beöntéstől várható. Csavard le a zuhanyfejet és a kiáramló langyos vízsugarat használd beöntésként. Legalább 0,5 liter vizet kell benntartani, amíg bírod (5-10 perc már hatásos szokott lenni).
2020. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Próbálj inni rostos üdítőt, egyél egy joghurtot, vagy egy kanál olivaolajat, de mindenképp igyál folyadékot, és mozogj, fuss egyet, hogy felpörögjön a vérkeringésed a bélmozgásod.

A későbbiekben az Optifibre nevű rostkészítményt javaslom, lehet venni a patikában vény nélkül, ez nem hashajtó, nem okoz hasmenést, nem lehet rászokni sem, de napi egy adag folyadékba keverve (van benne mérőkanál) megszünteti a székrekedést és többet nem fog előfordulni, hogy napokra beléd szorul. Nem olcsó cucc (Nestlé amúgy), de sokáig elég és nagyon jó.

2020. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a tippeket!

#4-es ez tényleg jó ötlet, ezt csináltam már régebben is mikor kisebb voltam.

2020. jan. 7. 15:08
 7/12 A kérdező kommentje:
Találtam itthon valami gyógyszert, metoklopramid hatóanyagú, ez erre való?
2020. jan. 7. 16:12
 8/12 anonim ***** válasza:
A metoklopramid nem fog segíteni. Ha nem működnek a fentiek, akkor vegyél Moxalole port (kb. 2000 ft 20 tasak) és napi 4 tasakot igyál. Ez se tipikus hashajtó, de hatékony, felpuhítja besült kaksit.
2020. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Végül nem vettem be gyógyszert, hanem megettem 5 evőkanál tejfölt, futottam a wcre😅 köszi mindenkinek
2020. jan. 7. 17:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem a mákos tészta mindig siker! Olyankor úgy szállok le a retyóról, mint a bicikliről 😂😂
2020. jan. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!