Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek szedje anyukám...

Szerintetek szedje anyukám RENDSZERESEN a vérnyomás-csökkentő 2,5 mg-os MERAMYL gyógyszert?

Figyelt kérdés

Már elég régóta nem szedi folyamatosan ezt a vérnyomás-csökkentő gyógyszerét, ugyanis anno 3x is elájult, amikor (más, erősebb) vérnyomás-csökkentő gyógyszereket szedett... Egyszer úgy, hogy agyrázkódást is kapott, kitört egy foga, berepedt a szája és kificamodott az ujja (nekivágódott a dohányzóasztal szélének), és mióta nem szedi rendszeresen ezeket, azóta nem volt ilyen ájulása... Én már jó ideje folyamatosan mérem minden nap este a vérnyomását, miután megjön a munkából, és szinte mindig jó neki, 20 esetből kb. 1x van olyan, hogy 140 vagy annál magasabb, de az általában azért van, mert valamivel felhúzza magát... VISZONT most délelőtt is megmértem neki 2x, és mindkétszer 140 fölött volt a felső érték (144 illetve 148)... Általában ilyenkor, ha este ennyit mérek, be szokott venni ebből a meramyl gyógyszerből, de NEM rendszeresen szedi, csak alkalmanként... Viszont most eléggé beijedtem, hogy mi van, ha csak estére megy le neki a vérnyomása, és amúgy meg egész nap magas már régóta? Mert eddig én csak esténként szoktam megmérni neki... Ráadásul legutóbb, amikor voltunk a háziorvosnál koleszterin-gyógyszer ügyben, akkor az asszisztens azt mondta, hogy ezt is rendszeresen kellene szednie... Viszont azt sem akarom, hogy úgy levigye neki a vérnyomását, hogy megint elájuljon... Szóval szerintetek most kellene ezt rendszeresen szednie vagy sem?


Amúgy én vagyok az, aki az alábbi kérdést is feltette itt korábban:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet_..

Azóta a koleszterin-gyógyszerét rendszeresen szedi, kérdés, hogy így legyen ez a vérnyomás-csökkentő gyógyszerével is?


Nagyon aggódok miatta, ugyanis én egy súlyos pszichiátriai betegségekben (is) szenvedő autista emberke vagyok, és fogalmam sincs mi lesz velem, ha már ő nem lesz (most 63 éves), így nagyon is szeretném, hogy minél tovább eléljen...



2020. jan. 8. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:

1. rendszeresen mérjetek vérnyomást, ne csak este.

2. a kapott adatokból orvos döntse el, hogy mit csináljon, ne a "gyakori népe", aki se a beteget nem látja, se nem ért a témához.

Ha meg mégis ért valaki itt ehhez, akkor tudja, hogy látatlanban nem adunk tanácsokat és nem kezelünk beteget!

2020. jan. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kizárólag a háziorvos utasítása/vizsgálata szerint szabad ilyen (mondhatnám bármilyen) gyógyszert szedni.

És nem találomra, alkalomszerűen még akkor is, ha ő írta fel.

Ő tudja az egyéb kockázati faktorokat édesanyádnál.

Példaként: feleségem is és én is szedek vérnyomáscsökkentőt, ő is, én is mást szed, írt fel orvos.

Nagyjából azonos a nem kívánt vérnyomás, amit csökkentünk.

Nem véletlen!

2020. jan. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1: Hát ebben igazad lehet, csak a háziorvosunkhoz is olyan "könnyű" bejutni, mint a pszichiáteremhez (aki már több mint 5 hónapja nem látott)... Nyilván vele is meg fogjuk majd ezt beszélni, de azért gondoltam megkérdezem itt is...

Amúgy az esténkénti vérnyomás mérés nem rendszeres? Mit értesz rendszeres alatt? Milyen gyakran?

2020. jan. 8. 18:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy ideig én mérném reggel, délben és este a vérnyomást. Van, akinek reggel magasabb, van, akinek nem. Sok minden kiderül mondjuk egy legalább 1 hetes adatsorból. Ha valami felizgatta a anyukád, és azt sejtitek, attól ment fel a vérnyomása, akkor azt oda kell írni.
2020. jan. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan nehéz bejutni a háziorvoshoz, akkor lehet könnyebb elérhetőségű háziorvost is választani. De ha ezen túllépünk, a gyógyszer adagolását a beteg maga is megváltoztathatja, ha a mérési eredmények ill. ájulásos történések azt indokolják. A 140 Hmm-es érték egyáltalán nem magas.
2020. jan. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
OK, köszönöm a választ, akkor ezt fogjuk tenni (a nagynéném napi kétszeri mérést javasolt, de inkább legyen több, mint kevesebb)... Amúgy emlékeim szerint egyszer mintha már mondott volna ilyet a háziorvos, hogy "akkor ne szedje", mert én bizonygattam neki, hogy szinte mindig jó a vérnyomása, és anno 3x is elájult pár hónap alatt azoktól a gyógyszerektől, amiket akkor felírt... Mert szerintem biztosan azoktól ájult el ennyiszer, mi mástól ájult el volna, ha azóta nem történt ilyen?
2020. jan. 8. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!