Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vizsgaidőszak okozta stressz...

Vizsgaidőszak okozta stressz miatt háziorvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

Egy igen nehéz képzésen tanulok, ahol különösen magas átlagot kell produkálni, így eléggé stresszes lettem az elmúlt időben. Ha nem kéne az átlaggal szórakozni, simán elevickélnék kettessel, semmi bajom nem lenne.

Ha háziorvoshoz fordulnék, írna fel nekem nyugtatót? Amennyiben igen, ez hatással lehet a későbbi előmenetelemre? (vagyis megbélyegeznek emiatt?)



2020. jan. 8. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Könyörgöm NE!!!!! És teljesen komolyan írom azt is, hogy inkább igyál meg 1 doboz alkoholmentes sört, még az alkohol sem kell, elég a komló, bár ahhoz meg sör sem kell,elég ha gyógyteát főzöl magadnak. A gyógyszert sosem fogod tudni lerakni, a háziorvos, mivel szerződése van az ilyen típusú gyógyszergyártókkal érdeke, hogy téged gyógyszerrel tömjön, és hidd el nem a segítőszándék vezérli, hanem a jutalék. Ha rászoksz egy nyugtatóra utána már emberfeletti erő kell a leszokáshoz... Szóval kérlek Ne!
2020. jan. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Elsőnek abban igaza van,hogy először természetes alapú készítményekhez nyúlj. Pl.:teák

Ha ez nem használ,akkor viszont nyugodtan kérj segítséget a házi orvostól. Ő se fog jó szívvel benyugtatózni,nincs belőle haszna. Viszont sok mellékhatással járnak.

2020. jan. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Én orvostanhallgató vagyok, családombam sok orvos van, sok gyakorlatom van, de még soha nem hallotam, hogy gyártónak dolgoznak, ahogy #1 írja. De tényleg. Lehet van ilyen orvos, fogalmam sincs, még nwm találkoztam ilyennel.


Amúgy szerintem is próbálkozz először teákkal, majd valami vény nélkül kaphatóval és csak azután fordulj orvoshoz, gyógyszerhez.

2020. jan. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szamo77db ***** válasza:
0%
Ne! Eltompulsz tőle, nem fogsz tudni tanulni!
2020. jan. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Amit az első ír, az nettó hülyeség. Nem pénzelik az orvosokat, hogy nyugtatókkal tömjék a népet, leírni is abszurd. Az viszont igaz, hogy a legutolsó megoldás legyen a nyugtató. Ha nagy ritkán 1-1 szemet beveszel, az nem gázos, de ha minden nap folyamatosan szeded hosszútávon, akkor tolerancia és bizonyos szintű dependencia alakul ki. Utána már nehéz letenni.
2020. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tanacsolom elsőkörben a gyógyteakat, vagy nehány egyszerű relaxációs gyakorlatot tudok tanacsolni, tele van az internet is ilyenekkel. Ha napközben is van rá módod, probálj meg kisebb, 15-30 perces szüneteket tartani a tanulasban,es akár addig picit relaxálni, lehunyni a szemed. Persze tudom, hogy nehez, ha sok a tanulnivaló, de ha picit így regeneralodsz, és pihensz egy kicsit, jobban fog menni utána. Tudom,hogy közhely, de nekem is bevált egy idő után, es ugyanúgy stresszelek, mint Te, szintén egyetemistaként. Emellett, ahogy írtam, kipróbálhatsz különféle gyógyteákat, amelyek nyugtató hatásúak,ha van fürdőkádad, akár egy aromaterápiás fürdő is jó szolgálatot tehet. A gyógyszereket nagyon nem ajánlom. Nem fogsz tudni tőlük rendesen koncentrálni, eltompulsz, 2 orvos is van a csaladban,ezert tudom, hogy jóérzesű, lelkiismeretes orvos nem nyugtatózna be, csak, ha nagyon indokolt, de ilyen esetben nem. Persze elmehetsz a háziorvosodhoz, ha bízol benne, és normális, akkor nyugodtan beszelhetsz vele ezekről a problemákról, de jó esetben ő is azokat fogja javasolni, mint en, legfeljebb elküld pszichológushoz, vagy inkabb tanacsolja, hogy menj el. Én is sok minden lelki problémát rázúdítottam az elmúlt kb 3 hónapja a szegény házidokimra, és csak akkor tanacsolt enyhe nyugtatót, mikor már azt mondtam,lassan nem bírom tovább. De en azért elég zűrös eset voltam (most kezdenek, lekopogom rendeződni a dolgok), állandó pánik,remeges, gyomorproblémák,es majdnem kiujult az evészavarom is. De még, így sem erőltette rám, csak felajánlotta, en meg visszautasítottam. Most sok-sok mozgással próbalom levezetni a feszkót, rengeteg tanulnivaló ide vagy oda, ha már nem bírom vegképp, fogom magam és vagy elmegyek egy nagyot setálni, vagy a közeli konditerembe. Szóval, neked sem ajanlom, ahogy mondtam az ilyen szimtetikus vackokat, csak tönkretesznek, mindenképp teemészetes megoldast javasolnék elsőkörben. Kitartas!
2020. jan. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!