Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Azt miért lehet higy reggel...

Azt miért lehet higy reggel mindíg amikor suliba megyek hányingerem van és öklendezem és fáj a hasam?

Figyelt kérdés
De suluba elmúlik meg haza fele se jön rám. Most jöttem új suliba
2020. jan. 9. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a stressz miatt, vannak neurotikusabb (ez egy létező dimenzió, nem pejoratív jelző) emberek, akiknek új, ismeretlen dolgok, események miatt lehet hányingere meg egyéb testi tünete. Idegrendszer sajnos leginkább genetika, de tudsz rajta változtatni, esetleg meditáció, vagy hasonló technikával, ami neked bejön (pl. autogén tréning, stb).


Ez persze csak tipp, számtalan ok lehet még a háttérben, érdemes komolyan venni. Lehet IBS is, ami gyakran pszichológiai eredetű, nem fizikai elváltozás a háttérben meghúzódó ok (habár ezen még mindig megy a vita).


Ha nem múlik el, érdemes orvoshoz fordulni. Gasztroenterológia. Ha ők nem értik, hogy mivan, ajánlott pszichológushoz menni. Párom hasnoló tüneteit (+pánikrohamok) pszichológus segítségével mérsékelte. Nála tényleges orvosok semmi értelmeset nem tudtak csinálni évek alatt.


Hány éves vagy amúgy? Tapasztaltál ilyet, ilyesmit korábban is? Esetleg a körülményeket gondold végig, az is segíthet a megfejtésben.


Remélem, sikerül a végére járni és "orvosolni" :)

2020. jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez volt tavaly. 1 hónapot otthon voltam, mert reggelente hányingerem volt ha suliba kellett mennem, sőt belebetegedtem. Családi gondok voltak és rengeteget stresszeltem a suli miatt is, valószínűleg ezért lehetett.

Próbáld meg végig gondolni, hogy nem stresszelsz-e túl sokat, a táplálkozási szokásaid, mert lehet lelki eredetű is.

2020. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!