Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Már 3 hónapja köhögök, segítsé...

Már 3 hónapja köhögök, segítség? Kálváriám kifejtem lent:

Figyelt kérdés

Amikor kezdődött elég sokat idegeskedtem, egyik éjjel riadtam fel arra, hogy mintha nem kapnék levegőt... aztán ez ment át a köhögésbe, voltak rosszabb napjaim, voltak jobbak, amikor azt hittem elmúlik. Aztán másnap csalódnom kellett. :(

Még most is van hogy nem tudok egy jó mélyet lélegezni.


Háziorvosnál kezdtem, kaptam Suspensio Terpinit, amit gondosan beszedtem.

Semmi.


Aztán volt vérvételem, allergiavizsgálatom, pajzsmirigyet is néztek: minden negatív.

Atípusos tüdőgyulladás negatív.


Közben szedtem Mebucaint, Septofortot, Tantum Verdét, ACC-t. Semmi.


Voltam tüdőgyógyásznál. Légzésfunkció OK. Tüdőröntgenen az egyik peribronchialis rajzolatom fokozottabb, de az orvos szerint az nem igényel különösebb figyelmet.

1 hetes antibiotikum kúra+Enterol szirup. Semmi.

Ezután Alvesco szteroidos inhalátort használtam, nem igazán segített... később kiegészítve Montelukasttal is. Ezután még rosszabbodott is, úgyhogy abbahagytam.


Fül-orr-gégész megnézte torkom, orrom, gégém, szerintem nem látott semmi kórosat, bár nem volt túl bőbeszédű. Vett torokváladékot, abban kimutattak egy kis candidát, biztosak benne hogy az antibiotikum miatt, a tüneteim pedig nem attól vannak.

Nem is kaptam rá semmit.


Most reflux gyanú miatt szedek Controloc és Venter gyógyszert. Nem túl régóta, de abszolút semmi javulást nem érzek.

És olyan életmódot sem folytatta, ami ezt indokolná. Nem dohányzom, nem alkoholizálok, nem vagyok túlsúlyos, nem eszem zsírosan...


Éjjel ha sikerül elaludnom, akkor azért tudok aludni, felkelés után kezdődik a köhögés, krákogás, először szárazan, aztán hurutossá válik, délutánra újra száraz lesz.

Most már az orrom is eldugul, torkom is fájogat, lehet ettől függetlenül még rá is fáztam...


Már mindenkit nagyon idegesítek a kínommal, és próbálnak segíteni, de minden hiába.


Valakinek esetleg ötlet, hogy mit lehetne még kipróbálni? 25N



2020. jan. 12. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Sport és pszichológus
2020. jan. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Konzervatív, hagyományos gyógymód. Kamillás inhalálás (ha nincs allergia a kamillára), naponta 1-2 csésze kakukkfű tea (a belőle származó timol fertőtleníti a légutakat, szükség esetén köptető ill. köhögéscsillapító gyógyszer (Libexin).
2020. jan. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szuzi53 válasza:
Az a gyanúm, hogy allergia alakult ki nálad is mint nálam, a lányomnál és már mástól is hallottam. Nem tudom ponosan milyen allergia/túl drága kideríteni, meg minek/, illatanyag vagy összetevő, de mindegy is. Hónapok kínszenvedése mire kikisérleteztük a lányommal mire nem köhögünk.Legfontosabb a tusfürdő, sampoon, dezodor, mosópor. Ugye fürdés után bekuckózod magad az ágyba, gyakorlatilag bedunsztolod magad a "jó kis illatanyagokban" és pár perc múlva jön a fuldokló köhögés./3hónap kinlódás után lett csak gyanús/ Semmi újat nem használunk a környezetünkben így tünetmentesek vagyunk.Ha érdekel, leírom miből mit használunk.
2020. jan. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!