Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pulzus ingadozas?

Pulzus ingadozas?

Figyelt kérdés
Szorongos vagyok. Pici tulsulyom is van. 21 eves srac vagyok. Mostanaba a pulzusom folyamat 110 es 95 kozott mozog es nem tudom miert... A szorongastol is lehet?
2020. jan. 20. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:
A pulzus,akárcsak a vérnyomás nem egy állandó érték. A száma függ mozgástól, stressztől, idegességtől. Tehát az,hogy nem mindig egyforma, az nem baj. Viszont a száma egy kicsit magas. 90-ig teljesen normális, és 100 felett beszélünk tachycardiáról. Először is, úgy kell megmérni,hogy 5-10 percig ülsz (pihensz) és csak utána. Jó lenne naponta többször is így megmérni és ha azt tapasztalod,hogy zömmel 100 feletti az érték,akkor érdemes elmenni orvoshoz. Egyébként a túlsúly is provokálhatja, hiszen a szívnek nehezebb a nagyobb testtömeget ellátnia vérrel,ezért gyorsabban kénytelen verni.
2020. jan. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!