Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan csökkentsem a vérnyomás...

Hogyan csökkentsem a vérnyomásom? Vagy ez már orvos?

Figyelt kérdés

Ma lent voltam kisfiammal boltban, az imént értem haza, de annyira szédültem folyamatosan, hogy hirtelen ötlettől vezérelve megmertem a vérnyomásom,


148/76

Pulzus 87


Na most, nekem sose volt magas, terhesség alatt is 110/70 volt a max, pulzus is ilyen 70 körüli volt mindig is.


Már egy két hete amúgy így szédelgek, nehéz tartani a fejem, meg hányingerem is van, de eddig sose mértem mert be tudtam annak hogy kevesebbet alszom a gyerekem miatt, de most pont hogy jól ki is tudtam magam aludni..


Most viszont rendesen rosszul érzem magam, ülve is érzem mintha dőlne el a fejem, meg hányingerem is van, mintha részeg lennék igazából, nehéz kordinalni a mozgasomat is.


Valami instant vérnyomás csökkentés kellene, a zuhany, arcmosás, víz nem segített.


Nem cigizem, nem kávézok, sok folyadékot iszom (babám még anyatejes), mondjuk sportolni nem sportolok most, de a 170 centimhez 60 kg vagyok, ami nem vészes hogy túlsúly miatt lenne.


Tudnátok segíteni?

Vagy ez nem is sok? Nem tudom, mennyi a határertek?

25 éves vagyok.



2020. jan. 27. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj orvoshoz, mert bár a vérnyomásod nem extrém magas, az nem normális, hogy két hete rosszul vagy. Mérni amúgy fél óra nyugalom és ücsörgés után kéne, szóval attól lehet magasabb, hogy hazaérve azonnal mérted. Talán az is számít, hogy alacsony szokott lenni, és most ahhoz képest magasabb.
2020. jan. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj orvoshoz. A vérnyomásod nem extrém magas, ettől még bajod nem lesz, de a régi alacsonyhoz képest, amit megszoktál, magasabb és okozhat panaszt. Mérd meg napi 2-szer és irjad, aztán vidd a listát is a dokinak. Lehet ám kialvatlanságtól is. Egy dolog, hogy most kivételesen aludtál. Rendszeresen kellene a pihentető alvás.
2020. jan. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy alváshiány is emeli a vérnyomást!
2020. jan. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően tartós 140/90 felett beszélhetünk magas vérnyomásról. Tudom, hogy baba mellett nehéz, de amennyire lehet rendszeresen pihend ki magad. Kezdj el rendszeresen mozogni (legalább sétálni, de azt minél gyakrabban, legalább 1 órát). Javaslom szedj külön D-vitamint (1500 nemzetközi egység/nap) és magnéziumot (szükségleted kb napi 400 mg, míg szoptatsz, utána 300 mg) . Mindemellett mindenképp érdemes lenne legalább a háziorvosod felkeresni, én egy vér- és vizeletvizsgálatot mindenképp csináltatnék.
2020. febr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igyekszem megfogadni a tanácsokat. Voltam házi orvosnál, mert a kérdést követő napokban mértem, hol olyasmi érték volt mint amit fent is írtam, hol 100 körüli, meg 80/70, össze vissza, szóval inkább elmentem orvoshoz, hallott némi szívzörejt úgyhogy tovább küldött kardiológushoz. Májusra kaptam időpontot, úgyhogy majd magánba megyek a következő héten


Vérvételre nem küldött, de ő is javasolta a d vitamint és magnéziumot, bár ezeket szedem, mert adom a fiamnak is, és ő csak úgy hajlandó bevenni, ha én is beveszem előtte.. 🤷‍♀️

2020. febr. 3. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!