Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A végbélnyílásnál mitől van...

A végbélnyílásnál mitől van egy nagy piros duzzanat?

Figyelt kérdés

Szóval úgy kezdődött hónapokkal ezelőtt, hogy nagy wc közben nagyon fájt, mintha kést forgatnának bennem. Sokszor volt véres a wc papír. Amúgy nem viszketett, kimondottan ott nem is fájt, inkább fölötte.

Nemrég észrevettem egy piros duzzanatot. Ami szokott néha viszketni és kicsit csíp is.

Múltkor kicsit csillapodott, kezdtem örülni, de ma megint észrevettem :(((


2020. jan. 31. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Aranyér. Keresd fel az orvosodat.
2020. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Aranyér.
2020. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy megijedtem most, hogy valami komolyabb. Persze az aranyérről is olvastam elég durva dolgokat.
2020. jan. 31. 22:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Az aranyér is elég durva tud lenni. Nekem sürgősségin kellett felvágni, mert bepangott a vér és akkora fájdalmaim voltak, hogy mozogni is alig tudtam. Minnél előbb menj vele orvoshoz.
2020. jan. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Ulj bele sós vizbe, nem csip.

Engedd ki a fürdővizet, es mielött leülsz, tegyel oda kettő nagy kanál durva sót, ülj rá, ott oldódjon el alattad.

Megszűnik a verzesed, es a fajdalmad is .

Heti egyszer ha mar nem faj, erdemes megismetelni.

2020. jan. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi..

Igen, olvastam, hogy milyen durva tünetei vannak az aranyérnek.

De már arra is gondoltam, hogy rák, vagy valami. Annak is hasonlóak a tünetei :(

2020. jan. 31. 22:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Aranyér lesz valószínűleg. Sajnos ebből is lehet nagy dolog, ha nem kezelik. A kezeletlen aranyérből könnyen lehet daganat akár.


Pár tipp:

- próbálj meg rostban gazdag ételeket enni.

- igyál minél több folyadékot, lehetőleg vizet.

- napi pár bögre gyógytea is segíthet orvosolni a problémát (diólevél, vadgesztenye, cickafark). Ezeket bármelyik gyógyszertárban be tudod szerezni, illetve akkor is fogyaszthatod pár naponta ha már elmúlt.

- emellett nyugodtan kezelheted aranyér kenőccsel, esetleg tablettával is egyidőben, a gyorsabb hatás eléréséhez.


Ha pedig huzamosabb ideig nem múlik, akkor mindenképp keresd fel a kezelőorvosodat!

2020. jan. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát már tart ez egy ideje. Használtam rá kenőcsöt, de nem csinált semmit. A wc-zés már "kellemesebb", nem mindig van az a szúró fájdalom.

Kicsit félek a dokitól. A háziorvos előtt olyan ciki lenne levetkőzni. Igy gondoltam eddig, de kedden elmegyek...

2020. jan. 31. 23:01
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kenőcs nekem sem hasznalt semmit.

Műteni akartak mar, attól meg feltem.

És javasolta egy idős neni ezt a sós módszert, azota ennek kb 10 eve volt, nem faj, nem verzik. En alkalmazom szorgalmasan.:)

2020. jan. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!