Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elérhető valahogy, hogy...

Elérhető valahogy, hogy kipihent legyek hétköznap korai kelés és 7-8 óra alvás mellett?

Figyelt kérdés

"Éjszakai bagoly" típus vagyok, nagyon nehezen bírom a reggel 6 órás kelést. Még úgy is, hogy este 10 és 11 között le szoktam feküdni aludni, szóval 7-8 óra alvás megvan, ami állítólag elég kéne hogy legyen egy felnőttnek.

Mégis úgy érzem magam minden hétköznap, mintha kimostak volna, borzalmasan fáradt vagyok - és szétszórt is, ami nagyon nem előnyös munkahelyen.

Meg kellene oldanom a helyzetet, de ötletem sincs hogy hogyan.

Később semmiképpen nem tudok kelni, pedig ez mindenképpen segítene... Ismerősök azt mondták, majd megszokom, ezt úgy 5 éve várom már, de nem úgy tűnik mintha megszoknám, sőt, inkább egyre rosszabbnak érzem.

Valahogy el lehet érni, hogy elég legyen ez a mennyiségű alvás, ne legyek (elnézést a kifejezésért) mosottszr minden egyes nap? Hogyan? Mit kellene tennem?


2020. febr. 3. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Ennyinek elégnek kéne lennie. Nem vagy vashiányos? Az okoz indokolatlan kimerültséget.
2020. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod hogy 21 órakor vagy 20:30-kor fekszel le. Hátha kipihentebb leszel.
2020. febr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1

Nem tudom, vashiánnyal születtem és néhányszor a vérvétel mutatott enyhe vashiányt, de az újabbak már nem. Hamarosan időszerű mennem egy újabb laborra, akkor kiderül, mi a helyzet mostanában. De igyekszem tudatosan enni sok olyan ételt, amiben vas van. Néha-néha tablettát is szedek, de nem folyamatosan (azt nem bírja a szervezetem).


#2

Korábban biztosan nem tudok lefeküdni, így is alig van szabadidőm már.

2020. febr. 3. 12:55
 4/10 anonim ***** válasza:

Követem a kérdést, ugyanez a helyzet, és a munkám rovására megy. Hiába az energiaital meg a koffeintabletta, ugyanúgy alszom el munka közben, mikor oda kéne figyelnem, csak még a fejem is fáj pluszban.


Én régebben próbálkoztam royal jelly ampullával (ginzeng és méhpempő), az mintha kicsit segített volna, de aztán szólt a gyógyszerész, hogy mivel fogamzásgátlót szedek, amellé nem biztos, hogy szerencsés, így épp csak kipróbáltam, nem tudom, ér e bármit hosszabb távon.

2020. febr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Vannak, akik hajnaltól délig szeretnek aludni, nem kell rögtön betegségre gondolni. Nekik/nekünk éjjel fog az agyunk, de sajnos a jelenlegi világ nem az éjjeli baglyoknak kedvez.
2020. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5

Igen! Ha valami miatt úgy alakul, hogy mondjuk éjjel 4-től aludhatok délelőtt 10-ig, akkor SOKKAL jobban érzem magam másnap, pedig mennyiségre még kevesebb is az az alvás...

2020. febr. 3. 13:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Ugyanez a helyzet velem is.


Ha 4-5-kor fekszem és délben kelek, tök jól vagyok, de mostanában mindig 7 kor kell.


Nekem tragikus volt a helyzet, de kipróbáltam a citromfű teát (pedig sose hittem ezekbe, meg nem is szeretem a teát). Olyannyira bejött, hogy mostmár kifejezetten kellemes állandó esti program a tea elszürcsölgetése, amitől iszonyat kellemesen, mélyen alszom.


És egyre kisimultabb vagyok reggelente.:)

2020. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7

Kipróbáltam, főleg hogy imádok teázni, de sokat nem értem el vele azon kívül, hogy éjszakánként 2-3 alkalommal fel kellett kelnem pisilni, vagyis csak még kialvatlanabb voltam... :(

2020. febr. 3. 15:01
 9/10 anonim válasza:
Nincs lehetőséged váltani munkahelyet, ami nem ennyire kötött a reggelhez?
2020. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9

Az én munkám jelenleg se kötött a reggelhez, viszont a családomé igen, szóval ha későbbre járnék és később mennék haza, akkor már tényleg alig látnám őket. Így is rossz, mert kissé későn érek haza és kevés időt tudunk együtt tölteni... igazából ennyiből még jobb lenne egy órával korábban kelnem és kezdeni munkában, de azt már tényleg nem hiszem, hogy bírnám.

2020. febr. 3. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!