Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vágási karcolási hegek mikor...

Vágási karcolási hegek mikor gyógyulnak be teljesen?

Figyelt kérdés

Tele van a kezem és a karom még alig látható halványfehér hegekkel, karcolásnyomokkal. Néhány tanárom be akar utalni psichológushoz, mert azt hiszik, hogy vagdosom magam!


Pedig mondom nekik, hogy ezek még kisgyerekkori hegek!!


Eleven gyerek voltam, a játszótéren játszottam, mint egy normális fiú, ugráltam, estem, bukfenceztem minden, estem már bokorba ugrottam ki a hintából amikor 90 fokosra ment fel.. És ezeknek a "tevékenységeknek" hála tele voltam karcolásokkal, kisebb vágásokkal. És ezek 12 év után sem múltak el, még mindig látni, a kis fehér vonalakat, vagy épp világosrózsaszíneket..


Mikor tűnnek el?


A tanárok nem hisznek nekem, azt mondják, hogy beteg vagyok, és vagdosom magam...


2020. febr. 7. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha 12 éve nem múltak el sosem fognak. A farcolási hegek pedig annyira jellegzetesek, hogy hiába tagadod őket.
2020. febr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De hát muszály tagadnom. Hülye lennék, ha vagdosnám magam... Teljesen normális, hogy tele van karcolva..
2020. febr. 7. 21:37
 3/6 anonim ***** válasza:

De miért kell tagadni? Közlöd a tanároddal, hogy kérdezze meg a szüleidet, ha úgy van ahogy írtad, akkor ők tudnak mesélni a gyerekkori sérüléseidről.

Bár nehezen hihető amit írsz. Ugyanis én is nagyon eleven voltam, tört már el több csontom, végig hasított a drótkerítés (ezért tetanuszt is kaptam) , sok apró karcolások értek engem is.. de egyedül a drót hasítás látszik ma is, hiszen azt varrni is kellett. Bokor sérülés, bukfenc, hintából kiesés ( nálam is voltak ezek, szinte napi szinten, még a fogam is kitört) nem okoznak maradandó sérülést.

Ha a hegek rózsaszínűek akkor azok "frissek". Régi hegek inkább kifehérednek.. De e hegeknek mélyeknek kell lenniük, hogy látszódjon sok év után is. Vagdosással el lejet érni ilyen hegeket, amik egy életre megmaradnak.

Szóval érthető a tanárok reakciója, hogy nem hiszik el egy szavadat sem.

2020. febr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hááh. Vicc. Komolyan. Ezzel zaklatnak.. Vagdossa az a gyerek magát, aki bulizni jár a többiekkel, mindenben részt vesz, életerős, vidám, jóképű? Nemár.. Aki vagdossa magát az úgyis valami antiszoc... Vagy ilyen nem is tudom.. Valaki azt mondta, hogy nem tetszem neki, inkább megölöm magam, nem érdekel, hogy a többi 29 szeret.. :D
2020. febr. 7. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen hegekhez egy üvegajtón kellett volna átesned. Nyilvánvalóan nem mondasz igazat, akár vagánykodásból is csinálhatod/tad.

Mit szólnak a szüleid ehhez?

2020. febr. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerinted miért veszem a fáradtságot, hogy ennyit írjak?

kb 0,5mmx10mmes hegekről van szó, némelyik olyan halvány, hogy csak akkor látni, ha épp nagyon hideg a kezem... Ebből van kb 20..és mint az alkarom aljáén, ahova amúgy sem férnék oda... Nem is látnám, ha "vagdosnám magam"

2020. febr. 8. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!